آجاک - acak آینده پژوهی

طرح فوق محرمانه آمریکا برای سوراخ کردن ماه با بمب اتم

طرح فوق محرمانه آمریکا برای سوراخ کردن ماه با بمب اتم

آجاک: مجموعه ای از اسناد در ارتباط با طرح های فضایی پیشین وزارت دفاع آمریکا که در سال ۲۰۱۷ افشا شده بود، در چارچوب یک پرونده هزارو ۶۰۰ صفحه ای منتشر گردید.


به گزارش آجاک به نقل از یورونیوز، بخش های زیادی از این اسناد که مربوط به «برنامه شناسایی تهدیدات هوافضایی پیشرفته» دولت آمریکاست و وجود آن در سال ۲۰۱۷ بعنوان برنامه سری مطالعه «اشیا ناشناس پرنده» یا بشقاب پرنده ها فاش شده بود، حالا از طبقه بندی «فوق محرمانه» در آمده و در اختیار مجله «وایس» قرار گرفته است. این رسانه بر پایه قانون آزادی دسترسی به اطلاعات، درخواست دریافت جزییات این سند را به دولت داده بود.
برمبنای جزئیاتی که از این طرح پخش شده، ظاهرا پژوهشگران وزارت دفاع آمریکا از طرح ابتدایی اعلام شده بسیار فراتر رفته و سناریوهای حیرت آوری را در نظر داشته اند که بیشتر به داستان های علمی تخیلی هالیوودی شباهت دارد.
در بین چند طرح آزمایشی که انجام آنها در فاصله سالهای ۲۰۰۷ و ۲۰۱۲ در نظر گرفته شده بود، نام یک برنامه به نام «پیش رانِ جِرم منفی» به چشم می خورد. این برنامه شامل عملیات حفاری در ماه با بهره گیری از بمب های همجوشی اتمی یا دستگاه های گداخت هسته ای بمنظور «استخراج موادی به اندازه فولاد مقاوم اما صد هزار برابر سبک تر» از آن ذکر شده است.
در این سند آمده است: «حفر تونل در ماه به شرط وجود ذخایری خوب از اجسام با جرم منفی، می تواند پرواز فضایی بین ستاره ای را متحول کند. از نظر فنی، برای ساختن چنین تونلی به مجموعه ای از لوازم گداخت هسته ای نیاز است.»
هسته ای شدن ماه تنها پروژه ای نیست که در «برنامه شناسایی تهدیدات هوافضایی پیشرفته» پیش بینی شده است. در این اسناد همین طور توجه بسیار ویژه ای به «کرم چاله ها» مشاهده می شود.
کرم چاله ها بااینکه وجودشان هنوز ثابت نشده، اما گونه ای ساختار فرضی هستند که نقاط نامتجانس در فضا-زمان را به هم پیوند می دهند و احیانا اشیا یا موجودات خاصی می توانند از آن استفاده کنند؛ نوعی جابجایی زمانی و غیر مکانی که اصطلاحا «دورنوردی» نامیده می شود.
در سندی به نام «کرم چاله های قابل گذر، دروازه های ستاره ای و انرژی منفی» برای مثال به ایده سفر در فضا-زمان اشاره شده است. پژوهشگران در این برنامه می نویسند: «کاوش گران می توانند کرم چاله ستاره ای را در نزدیکی سطح زمین مستقر کنند و بسادگی از «دروازه ستاره ای» عبور کرده و بر حسب ثانیه از جانب دیگر در فضا-زمان دور بیرون بیایند.»
در اسناد این مجموعه به طرح های بلندپروازانه دیگری مانند «دستکاری ابعاد»، «ارتباطات با موج گرانشی» یا حتی پروژه «شنل نامرئی» نیز اشاره شده است.
تمامی این مطالعات و تحقیقات امروزه بطور رسمی رها شده و همه آن پروژه ها «تصورناپذیر» تلقی شده اند.
برخی از این اسناد قبل از این نیز در نشریات دیگر دست به دست می شد. حالا معلوم شده است که برخی از اطلاعات لو رفته درباره پروژه های فضایی آمریکا در حد شایعه بوده، اما برخی دیگر صحت داشته است.
حالا باید اظهار داشت که حال ماه خوب است و واقعاً خطر از سرش رفع شده است.
منبع:

1401/02/15
16:28:56
0.0 /5
549
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی