آجاک - acak آینده پژوهی

انسان مصنوعی سامسونگ

انسان مصنوعی سامسونگ

به گزارش آجاك پروژه انسان مصنوعی سامسونگ درست مثل یك آواتار دیجیتالی می ماند، اما می تواند مانند انسان راه برود و حرف بزند؟در مورد پروژه اسرار آمیز نئون یعنی "انسان مصنوعی" سامسونگ مطلبی نوشته شد و گمان بر این بود كه این شركت به دنبال ساخت آواتارهای واقعی انسانی است كه می توان از آن برای سرگرمی و اهداف تجاری استفاده نمود.
اكنون، انتشار برخی توییت ها و ویدیوها تا حدودی این مورد را تایید می كند. البته هنوز اطلاعات دقیقی از این مورد در دسترس نیست.
رئیس پروژه نئون، Mistry، عكس زیر را كه به نظر می آید یكی از آواتارهای احتمالی است منتشر نمود. او می گوید تكنولوژی Core R۳ كمپانی می تواند به صورت خودكار عبارات، حركات و گفت و گوی جدید حتی به زبان هندی و كاملا متفاوت از داده های گرفته شده اصلی طراحی و ایجاد كند.

ویدیوهایی در رابطه با این پروژه در وبسایت نئون منتشر شدند كه حالا حذف شده اند. این ویدیو بسیار زیبا بوده درست مانند فیلم است و نه طراحی هایی كه با گرافیك انجام شده است. این فیلم را می توان در زیر مشاهده كرد.
یك سوال اصلی در مورد پروژه نئون وجود دارد: كامپیوتر تا چه اندازه در تولید این آواتارها نقش داشته است؟ این آواتارها كاملا توسط كامپیوتر ساخته شده یا با انیمیشن سازی روی صورت افراد واقعی بوجود آمده اند؟ و از همه مهم تر اینكه این آواتارها تا چه میزان در بیان عواطف واحساسات واقع گرایانه و شبیه انسان ها هستند. یك ادعای بزرگ این است كه این آواتارها را می توان با انسان های واقعی اشتباه گرفت، اما هم اكنون این یك جهش بزرگ به جلو نسبت به تكنولوژی فعلی است.

Mistry تصریح كرد كه انسان های دیجیتال یك فناوری بسیار مهم در دهه ۲۰۲۰ خواهد بود. همینطور افزود فیلم های امروزی مملو از نمونه هایی است كه نشان داده است هوش مصنوعی به دنیا ما وارد شده است. در حالیكه این فیلم ها امكان دارد تفكر ما در ارتباط با این واقعیت را گمراه كنند، انسان های مجازی یا دیجیتالی واقعی خواهند بود. یك انسان دیجیتال می تواند نقش خویش را در تبدیل شدن به بخشی از زندگی روزمره ما گسترش دهد. اما باید منتظر ماند و دید كه آیا این آواتارهای نئون میتوانند مطابق این انتظارات باشند.
theverge.com


1398/11/08
20:52:05
5.0 /5
4043
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی