آجاک - acak آینده پژوهی
رئیس سازمان دامپزشكی كشور در گفت و گو با آجاك خبر داد:

حمایت دامپزشکی برای تولید داروهای دامی دانش بنیان

حمایت دامپزشکی برای تولید داروهای دامی دانش بنیان

آجاک: خراسان شمالی رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به شعار امسال، از حمایت جدی این سازمان برای تولید دارو و واکسن های برپایه دانش بنیان آگاهی داد.


دکتر محمد آقامیری در مسافرت خود به خراسان شمالی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: این سازمان امسال سرعت بیشتری را در ارائه مجوزها برای تولید واکسن ها بر پایه دانش بنیان و بررسی ها خواهد داشت.
وی اظهار داشت: میزان مصرف واکسن های دامی در کشور حدود ۶۰۰ میلیون دز است که از این مقدار ۵۵۰ میلیون دز در داخل تولید و ۵۰ میلیون دز نیز از خارج وارد می شود.
دکتر آقامیری اضافه کرد: در زمینه واکسن های طیور نیز ۱۱ میلیارد دز میزان مصرف در کشور است که متاسفانه ۷۵ درصد از آن وارد و ۲۵ درصد تولید می شود.
وی افزود: بدین سبب باید برنامه ریزی جدی در عرصه تولید واکسن های طیور در کشور انجام شده و در این راستا نیز حمایت های لازم هم صورت گیرد.
رییس سازمان دامپزشکی بیان کرد: در عرصه تولید برای اولین بار توسط بخش خصوصی واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تولید شده است و اکنون واکسن لمپی اسکین برای دام تولید می شود.
دکتر آقامیری با تصریح بر این که یکی از با اهمیت ترین ظرفیت های ما نیروی انسانی است، اظهار داشت: نیروی های انسانی ما با تولید واکسن کووید ۱۹ ثابت کردند که ظرفیت خیلی بالایی دارند.
وی با اشاره به این که در گذشته ۳ نوع واکسن در زمینه دامپزشکی به ۹ کشور صادر می شد، اضافه کرد: اکنون این تعداد به بالای ۱۰ واکسن به ۱۸ کشور رسیده است.
منبع:

1401/02/06
23:45:14
0.0 /5
489
تگها: پزشكی , سازمان
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی