آجاک - acak آینده پژوهی
ستاری:

استفاده از فناوری های دانش بنیان تنها راه نجات از وابستگی است

استفاده از فناوری های دانش بنیان تنها راه نجات از وابستگی است

به گزارش آجاک معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اعلان اینکه کشور در زمینه امنیت غذایی از بیشترین وابستگی برخوردار است، اظهار داشت: باتوجه به محدودیت های آب و محیط زیست، تنها راه نجات وابستگی، استفاده از فناوری های دانش بنیان است.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، سورنا ستاری چهارشنبه شب در نشست هم اندیشی با تعدادی از فعالان حوزه دانش بنیان در محل سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران، ضمن اشاره به میزان اتلاف غذا در کشور اضافه کرد: در بخش نیشکر، دو میلیون تن ضایعات وجود دارد، در صورتی که میتوان از آن برای خوراک دام بهره برد.
وی اظهار داشت: بر همین مبنا پروژه های زیادی با وزارت جهاد کشاورزی تعریف کردیم و مشکلات دانش بنیان ها در حوزه کشاورزی درحال رفع است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اضافه کرد: همینطور در زیست دریا پتانسیل بالایی در کشور وجود دارد که متاسفانه مغفول مانده است.
ستاری، حوزه کشاورزی را برای فعالان اقتصادی حوزه ای بکر و دارای بازاری پررونق دانست و از آنها دعوت کرد وارد این حوزه شوند.
وی تصریح کرد: ازاین رو تشویق می نماییم که علاقه مندان به این حوزه وارد شوند، همانطور که در دو سال قبل شرکتهای فعال در عرصه تولید دارو و واکسن انسانی را تشویق کردیم که به حوزه دامی وارد شوند.
ستاری اضافه کرد: محصولات کشاورزی همیشه مشتری دارد و در مراحل اولیه احتیاج به فناوری خاصی ندارد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همینطور تصویب قانون جهش دانش بنیان را حاصل همکاری با مجلس دانست و اظهار داشت: تصویب این قانون ریل گذاری برای ۱۰ سال آینده است. هر چند همه اذیت شدیم، اما این نتیجه شیرینی درپی خواهد داشت.منبع:

1401/01/25
13:04:35
0.0 /5
509
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی