آجاک - acak آینده پژوهی
نتایج بررسی تصاویر ماهواره ای؛

بخش های وسیعی از کشور تحت تاثیر گرد وغبار قرار گرفته اند

بخش های وسیعی از کشور تحت تاثیر گرد وغبار قرار گرفته اند

آجاک: بررسی تصاویر ماهواره ای نشان می دهد، حتی با وجود پوشش ابر نیز بخش های وسیعی از کشور تحت تاثیر پدیده گرد وغبار قرار گرفته اند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، یکی از مهم ترین کاربردهایی که تصاویر ماهواره ای دارند، پیش بینی وضعیت آب و هوایی است. تصاویری که ماهواره ها از سطح زمین مخابره می کنند، می توانند خیلی از پدیده های زیست محیطی را نشان دهد.
مرکز «سنجش از دور» سازمان فضایی ایران، در تازه ترین تصاویر دریافتی از ماهواره Terra / MODIS به معرفی شهرهایی پرداخته که تحت تاثیر پدیده گرد و غبار هستند.
با توجه به حرکت جریان هوایی همراه با گرد و غبار در ۱۸ فروردین که از شمال غربی عراق به سمت کشور در حرکت بود، اکنون این پدیده وارد کشور شده و بخش های وسیعی را تحت تاثیر قرار داده است.
بررسی تصاویر ماهواره ای Terra / MODIS در تاریخ ۱۹ فروردین (زمان گذر ماهواره ساعت ۱۲: ۰۰ به وقت محلی) نشان میدهد با وجود پوشش ابر، بخش های وسیعی از کشور، شامل استانهای غربی (کرمانشاه، کردستان، ایلام، همدان و بخش هایی از آذربایجان غربی)، استانهای مرکزی کشور (قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم و اصفهان)، استانهای شمالی (مازندران و گلستان)، استانهای شرقی (خراسان جنوبی و خراسان رضوی) و استانهای جنوبی (کرمان وبخش هایی ازسیستان بلوچستان و هرمزگان) تحت تاثیر پدیده گرد و غبار قرار گرفته اند.
در تصویر زیر محدوده استان هایی که تحت تاثیر گرد و غبار بوده، به رنگ قرمز نشان داده شده است.
منبع:

1401/01/22
16:26:07
0.0 /5
468
تگها: سازمان , كاربر
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی