آجاک - acak آینده پژوهی
با امضای تفاهم نامه همكاری با سازمان ملی استاندارد؛

بیشتر از ۳۰۰۰ آزمایشگاه دانشگاه پیام نور درآمدزا می شوند

بیشتر از ۳۰۰۰ آزمایشگاه دانشگاه پیام نور درآمدزا می شوند

به گزارش آجاك سازمان ملی استاندارد ایران و دانشگاه پیام نور برای توسعه همكاریهای علمی، آموزشی، پژوهشی و استفاده از توانایی ها و قابلیت های فنی و تخصصی و بهره گیری از تجارب و ظرفیت های دو طرف، تفاهم نامه همكاری امضا كردند.


به گزارش آجاك به نقل از ایسنا، به باعث این تفاهم نامه كه امروز در سازمان ملی استاندارد ایران به امضای نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و محمد رضا زمانی، رئیس دانشگاه پیام نور رسید، تمامی آزمایشگاه های دانشگاه پیام نور با مجوز استاندارد كه به واسطه شاخصهای موجود كسب شده است، بعنوان آزمایشگاه استاندارد معرفی شده و در اختیار متقاضیان در سراسر كشور قرار می گیرند.

به باعث این تفاهم نامه، ۳۴۰۰ آزمایشگاه دانشگاه پیام نور كه در ۳۷۰ مركز و واحد سراسر كشور این دانشگاه موجود است؛ همكاریهای فنی و تخصصی را با سازمان ملی استاندارد ایران خواهند داشت و بعنوان آزمایشگاه مجری سازمان استاندارد، درآمدزا می شوند.

گستردگی و تجهیزات غنی آزمایشگاه های دانشگاه پیام نور در سراسر كشور این فرصت را برای پژوهشگران، محققان و دانشجویان فراهم می آورد تا بتوانند بعنوان آزمایشگاه مرجع از ظرفیت های موجود در این دانشگاه استفاده كنند.

بر مبنای اعلام دانشگاه پیام نور، علاوه بر امكان تعامل، همكاری و هم افزایی بین دانشگاه پیام نور و سازمان ملی استاندارد، درباره تجمیع توانایی نیروی انسانی و ظرفیت های متقابل فنی و آزمایشگاهی تفاهم شد. این همكاری برای دستیابی به اهداف و مأموریت های سازمانی طرفین مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مدت اعتبار این تفاهم نامه كه در ۵ ماده، ۵۰ بند، یك تبصره و در دو نسخه تنظیم شده است، از تاریخ امضاء به مدت ۵ سال است كه طرفین خدمات خویش را بر حسب مورد بعد از بررسی كارشناسی در هر دستگاه عرضه خواهند كرد.

همچنین، كمیته اجرایی همكاری ها ظرف مدت یك ماه بعد از امضاء تفاهم نامه و معرفی نمایندگان طرفین، بلافاصله برنامه عملیاتی تفاهم نامه را كه مورد تایید طرفین باشد، پیشنهاد می دهد.

سازمان ملی استاندارد ایران الان در جهت اجرایی شدن قانون توسعه نظام استاندارد در شئونات مختلف زندگی تفاهم نامه هایی را با دانشگاه های امیركبیر، صنعتی شریف، آزاد اسلامی و دانشگاه الزهرا منعقد كرده است كه حاصل آنها عرضه گواهی های صلاحیت به شركت های دانش بنیان با همكاری دانشگاه شریف، برگزاری كلاس آزمایشگاه های استانداردسازی با دانشگاه آزاد و مبادله اساتید میان دانشگاه الزهرا و پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد بوده است.

بر طبق این گزارش، با عنایت به شرایط بودجه اقتصادی و افزایش ناچیز بودجه های دولتی در سال ۹۹، این تفاهم نامه حائز اهمیت خواهد بود. در دو سال قبل دانشگاه پیام نور توانسته ضمن پرداخت بدهی ۱۵۸۰ میلیارد ریالی دوره های گذشته، شاهد افزایش ۵۰ درصدی درآمدهای غیرشهریه ای باشد.1398/11/02
22:59:03
5.0 /5
3795
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی