آجاک - acak آینده پژوهی

مهم ترین عوامل خطر مرگ ناشی از کووید-19 شناسایی شدند

مهم ترین عوامل خطر مرگ ناشی از کووید-19 شناسایی شدند

محققان کشورمان با انجام پژوهشی دریافتند که مهم ترین عوامل خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹ سن، دمای بدن و بیماری های قلبی عروقی است.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، محققان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با عنایت به بار جهانی مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹، این مطالعه را با هدف تعیین عوامل مؤثر بر مرگ و میر در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ با استفاده از تحلیل "درخت تصمیم" و مدل "رگرسیون لجستیک" در استان کرمانشاه، انجام دادند.
بر طبق این مطالعه، مهم ترین عوامل خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹ سن، دمای بدن، بستری در بخش مراقبت های ویژه (ICU)، رجوع قبلی به بیمارستان در ۱۴ روز گذشته و بیماری های قلبی عروقی بودند.
همچنین، مدل رگرسیون لجستیک چند متغیره نشان داد که متغیرهای سن، تنگی نفس، بستری در ICU، غیر طبیعی بودن اشعه ایکس قفسه سینه، بیماری کبد، دمای بدن و بیماری قلبی عروقی به صورت قابل توجهی با مرگ و میر بالاتر بیماران مبتلا به کووید -۱۹ مرتبط بودند.
این پژوهش که توسط مهدی مرادی نظر و با همکاری زینب مرادی نظر، لیلا سلوکی و طاهره محمدی مجد انجام شده، نشان داده است که شناسایی عوامل خطر مرگ و میر در بیماران مبتلا به COVID-۱۹ می تواند مداخلات موثرتری را در مراحل اولیه درمان عرضه نماید و نگاههای پزشکی عرضه شده توسط کادر پزشکی را بهبود بخشد.
منبع:

1401/01/06
14:16:26
0.0 /5
457
تگها: پزشكی , پژوهش
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی