آجاک - acak آینده پژوهی
سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری علوم پزشكی ایران خبر داد؛

راه اندازی یک مرکز تحقیقات جهت بررسی عوارض واکسن ها

راه اندازی یک مرکز تحقیقات جهت بررسی عوارض واکسن ها

سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه بتازگی مرکز تحقیقات واکسن در دانشگاه علوم پزشکی ایران، تاسیس شده است، اظهار داشت: در این مرکز تحقیقات، عوارض ناشی از واکسن ها و عوارض ناشی از بیماری کرونا مطالعه خواهد شد.دکتر حسین کیوانی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه در زمان کرونا قسمتی از تحقیقات روی این مساله متمرکز شد، به راه اندازی «مرکز تحقیقات واکسن» در این دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: این مرکز تحقیقات بتازگی در شورای گسترش دانشگاه ها تصویب شده است. البته پیشنهاد تاسیس این مرکز از حدود آبان ماه، همزمان با تغییرات مدیریتی در دانشگاه و به سبب نیاز وزارت بهداشت داده شد؛ ولی تصویب آن مربوط به حدود دو هفته پیش است.

‎وی افزود: با راه اندازی این مرکز تحقیقات در دانشگاه، تاثیر واکسیناسیون، عوارض ناشی از واکسن ها و عوارض ناشی از کرونا مورد مطالعه قرار خواهد گرفت.

دکتر کیوانی در این خصوص توضیح داد: همین طور در شاخه نوروساینس نیز تحقیقات در رابطه با اختلالات شناختی پس از کرونا، عوارض کرونا و واکسیناسیون و عوارض طولانی مدت آن بررسی می شود. این یکی از مطالبی است که ضرورت دارد و این مسئولیت، به سبب سابقه دانشگاه علوم پزشکی ایران به این دانشگاه سپرده شده است.

عضو هیئت علمی گروه ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی ایران با ذکر این نکته که موافق افزایش کمیت و تعداد مراکز تحقیقاتی نیست، اشاره کرد: ولی باتوجه به حجم واکسیناسیون انجام شده و اینکه در آینده نیز ممکنست مسائل دیگری اتفاق بیفتد، وزیر بهداشت ضرورت دیدند که مرکز تحقیقاتی برای این منظور راه اندازی شود.

وی در آخر درباره مؤسسین این مرکز، اظهار نمود: مؤسسین این مرکز تحقیقات از کلیه دست اندرکاران واکسن در کشور؛ شامل مؤسسه واکسن سازی رازی، انستیتوپاستور و متخصصان عفونی و اپیدمیولوژی هستند تا به ابعاد مختلف واکسن ها پرداخته شود.
1400/12/28
23:02:04
0.0 /5
462
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی