آجاک - acak آینده پژوهی
ستاری:

استخدام دولتی به مفهوم از دست دادن استعدادهای کارآفرینی است

استخدام دولتی به مفهوم از دست دادن استعدادهای کارآفرینی است

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: استخدام دولتی به مفهوم از دست دادن استعدادهای کارآفرینی است. جوانان می توانند آینده را با دستان خود بسازند و بواسطه توانمندی های خود، ایده های خودرا شکل دهند.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، سورنا ستاری در مراسم اختتامیه «دومین دوره مسابقات ره نشان» که به همت بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: توسعه بیش از این که مفهوم نرم افزاری و سخت افزاری باشد، یک مفهوم فرهنگی است؛ تفاوت حالا کشور ما با کشوری که در سالهای قبل و در زمان ابوریحان و فارابی داشتیم، همین فرهنگ است.
وی بیان کرد: اتفاقی که در سالهای اخیر افتاده است، به ویژه از سال ها پیش و از زمان پیدایش نفت در کشور، نابودی فرهنگ کارآفرینی و از دست دادن نیروی انسانی کارآفرین است.
ستاری خطاب به برگزیدگان این مسابقات اظهار داشت: فرق من که در آستانه ۵۰ سالگی هستم با شما جوانان در داشتن زمان و آینده است؛ شما جوانان یک دنیا انتخاب دارید و زمان جلوی راه شما وجود دارد. مقرر است شما این آینده را با دستان خود بسازید و بواسطه توانمندی های خودتان، ایده های خودرا شکل دهید.
وی افزود: تصمیماتی که شما جوانان الان می گیرید، در شکل دهی دنیای آینده شما خیلی مهمست و باید بدانید بیش از هر چیزی به اعتماد به نفس نیاز دارید.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به این که نوآوری بزرگترین موهبت خدا به بشر است، اظهار داشت: نوآوری است که انسان را از حیوان جدا کرده و این ذهن خلاق بشر است که سبب تفاوت شده است.
ستاری اضافه کرد: اگر بخواهیم در جامعه تغییر ایجاد نماییم، هزینه های جسمی و مالی فراوانی دارد و باید این هزینه ها را برای تغییر داد؛مسابقاتی مانند ره نشان موجب می شود که جوانان برای آینده آماده شوند. نباید تیم های برگزیده رها شوند، سیستمی باید برای پیگیری و به نتیجه رسیدن کارهای این جوانان و ارتباطشان با صنعت وجود داشته باشد.
وی اظهار داشت: بزرگترین خیانتی که پول نفت با ما کرد این بود که فرهنگ کارآفرینی را از ما گرفت و به جایی رسیدیم که این ملت نمی توانند بدون پول نفت زندگی کنند، کارمندان دولت فکر می کنند اگر میز خدمتشان را بگیرند، از گرسنگی می میرند در صورتیکه هر کدام از این افراد دارای توانایی و تحصیلات هستند که می توانند از آن برای کسب درآمد استفاده کنند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، در آخر ابراز امیدواری کرد که با توسعه فضای کارآفرینی که بین تیم ها شکل می گیرد، اتفاقات خوبی در زمینه فرهنگ سازی اتفاق بیفتد.
به گزارش آجاک به نقل از خبرگزاری ایرنا، بالاترین های دومین مسابقه ره نشان در پنج حوزه حمل و نقل، زیست فناوری، هوشمندسازی، انرژی، معدن و مواد عصر امروز چهارشنبه هجدهم اسفند ماه طی مراسمی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و سیدمحمد صادق موحد معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان و شرکت های صنعتی حامی مسابقه در سالن همایش های صدا و سیما معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

1400/12/20
13:38:04
0.0 /5
567
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی