آجاک - acak آینده پژوهی

بومی سازی پمپ انتقال گل حفاری در دکل نفتی توسط دانش بنیان ها

بومی سازی پمپ انتقال گل حفاری در دکل نفتی توسط دانش بنیان ها

یک شرکت دانش بنیان نوعی پمپ رفت و برگشتی با کاربرد انتقال گل حفاری در دکل های نفتی شده ساخته است که هم اکنون 95 درصد این محصول بومی سازی شده است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، امیر الماسی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه محصول تولیدی این شرکت پمپ های پیستونی رفت و برگشتی است، اظهار داشت: این محصول در صنعت حفاری و معادن مورد استفاده قرار می گیرد و بخش عظیمی از آن بومی سازی شده است.
وی بیان کرد: پمپ های پیستونی رفت و برگشتی ساخت داخل مخصوص انتقال گل حفاری در دکل های نفتی است که در صنعت حفاری و معادن به کار می آید. مهم ترین مزیت این محصول نسبت به رقبای خارجی کمتر بودن قیمت و همین طور تامین قطعات یدکی بموقع است.
الماسی افزود: ارزش و اهمیت این محصول به سبب استفاده آن در صنعت بالادستی، بسیار بالا است و تا حالا صرفه جویی ارزی خوبی به همراه داشته است، ولی اگر واردات این محصول از خارج محدود شود می توان به میزان زیادی از خروج ارز جلوگیری کرد و همین طور اشتغال زایی خوبی نیز داشت.
الماسی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: نمونه های آمریکایی و چینی بسیار زیادی از این پمپ در صنعت حفاری وجود دارد، اما قیمت داخلی این محصول به میزان ۲۰ تا ۲۵ درصد کمتر از نمونه های خارجی است، این شرکت همین طور محصولات دیگری از قبیل پمپ های سانتریفیوژ و اسکرو پمپ نیز طراحی و ساخته است.
وی با اعلان اینکه این شرکت برای ساخت پمپ های پیستونی رفت و برگشتی هزینه های زیادی صرف کرده است، اضافه کرد: واردات بی رویه به این شرکت و صنعت حفاری لطمه می زند، در همین راستا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می خواهیم در متقاعد ساختن مشتریان برای خرید محصول داخلی کمک نماید.


منبع:

1400/12/04
20:52:22
0.0 /5
600
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی