آجاک - acak آینده پژوهی

صادرات ۱۴ میلیون دلاری بنگاه های مشارکتی برکت در سال ۱۴۰۰

صادرات ۱۴ میلیون دلاری بنگاه های مشارکتی برکت در سال ۱۴۰۰

آجاک: مشارکت بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام در توانمندسازی هشت بنگاه صنعتی مشارکتی، ارزآوری 14 میلیون دلاری را به همراه داشته است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام(ره)، معاون تامین نهاده ها و مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت اظهار داشت: بنگاه های مشارکتی بنیاد در سال ۱۴۰۰ توانسته اند ۱۴ میلیون دلار از محصولات تولیدی خودرا صادر کنند.
هادی جوهری اضافه کرد: این ارزآوری در سال «تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» حاصل صادرات هشت بنگاه صنعتی مشارکتی بنیاد برکت است که محصولات خودرا به کشورهای مختلف همچون روسیه، ترکیه، عراق و افغانستان صادر کرده اند.
وی افزود: اقلام صادراتی بنگاه های مشارکتی بنیاد برکت شامل محصولاتی همچون شمش روی، سیم و کابل، پوشاک، نوشت افزار، قطعات لوازم برقی خانگی، انواع پریز، لامپ و کلید، سیم مسی، فلوت، لاینر، شیشه سکوریت، لمینیت، رب گوجه و کنستانتره می شود.
جوهری گفت: این هشت بنگاه صنعتی مشارکتی شامل عطار الکتریک، ذوب روی ایجرود، پارس کاغذ نکا، سیم و کابل نور زنجان، زرین شیشه مرکزی، خرمدشت کردستان و شتاب دهنده کارآفرینی اجتماعی در استانهای خراسان رضوی، مرکزی، مازندران، زنجان، کردستان و تهران مستقر هستند و فعالیت می نمایند.
وی تصریح کرد: این بنگاه های مشارکتی با سرمایه گذاری اقتصادی بنیاد کسب وکار خودرا توسعه داده و تولید محصولات شان را زیاد کردند. تعدادی از این واحدهای صنعتی قبل از مشارکت با بنیاد برکت حتی گرفتار رکود و کمبود سرمایه در گردش بودند و کارهای حداقلی داشتند.
معاون مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت درباره کارهای این بنیاد در زمینه توانمندسازی بنگاه های صنعتی توضیح داد: بنیاد تا به امروز با حجم کل سرمایه گذاری ۸۰ هزار میلیاردریالی و با هدف محرومیت زدایی، اشتغال زایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مجموع مبادرت به مشارکت، ارائه تسهیلات و پشتیبانی از ۸۵۰ بنگاه متوسط صنعتی در سراسر کشور کرده که ایجاد اشتغال برای بیش از ۲۱۱ هزار نفر را به همراه داشته است.
جوهری اشاره کرد: فعالیت این بنگاه ها علاوه بر ایجاد تحول در تولید و اشتغال کشور، موجب صادرات و ارزآوری شده است.
وی تصریح کرد: بنیاد برکت در امتداد سیاست های ابلاغی از طرف ستاد اجرائی فرمان امام در خصوص پرهیز از تصدی گری، بعد از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از ۲۹۰ بنگاه خارج شده و سهام خودرا به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار کرده است.
معاون مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت اشاره کرد: شرکت های مشارکتی بنیاد عمدتاً در صنایع برق، الکترونیک و تجهیزات مهندسی؛ کانی های فلزی، غیرفلزی و ساخت فلزات اساسی؛ سلولزی، چوب، کاغذ و مصالح ساختمانی؛ غذایی و دارویی؛ کشاورزی، دامپروری و شیلات؛ شیمیایی؛ تبدیلی، چاپ و بسته بندی و صنایع عمومی مشغول به فعالیت هستند.منبع:

1400/12/01
23:29:52
0.0 /5
621
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی