آجاک - acak آینده پژوهی

دیوار مصنوعی و طبیعی چیست

دیوار مصنوعی و طبیعی چیست

دیوار سبز یا Green wall که به آن نمای سبز هم گفته می شود ، در واقع همان فضای سبزی است که به صورت عمودی و مستقل روی یک دیوار شکل می گیرد.


دیوار سبز چیست ؟
باتوجه به ازدحام جمعیت آلودگی هوا مثل شهر تهران ، جای یک دیوار سبز یا گرین وال در محل زندگی یا محل کارتان خالی است.دیوار سبز یا Green wall که به آن « نمای سبز » هم گفته می شود ، در واقع همان فضای سبزی است که به صورت عمودی و مستقل روی یک دیوار شکل می گیرد.

چرا باید به دنبال دیوار سبز برویم ؟
زیبایی نه تنها بر روحیه و دید بصری مناسب است ، بلکه برای ساکنین و همینطور رهگذران تاثیر گذار خواهد بود. علاوه بر آن، منجر به افزایش سرانه فضای سبز شهری، سرانه فضای سبز ملک و ایجاد الگوی مهندسی مناسب در راستای توسعه فضای سبز عمودی خواهد شد.
امروزه ، بسیاری از ساختمان و ملک های تجاری یا شخصی ، بدون حیاط یا بالکن مناسب طراحی می شوند.این ضعف در طراحی و نبود فضای سبز را می شود به سادگی با طراحی یک گرین وال برطرف کرد.با این کار هم اصول توسعه پایدار را رعایت کرده اید و هم باعث کاهش دمای فضاهای داخلی در فصول گرم شده اید.

دیوار سبز در 2 نوع دیوار سبز طبیعی و مصنوعی اجرا می شود که در زیر به توضیح مختصر و مزایای هر کدام می پردازیم:

1-  دیوار سبز طبیعی :
دیوار سبز طبیعی دیواری است که از گیاهان زنده ساخته شده است. این را می توان در همه اندازه ، از 4 متر مربع تا بیش از 100 متر مربع ساخت. دیوار سبز دارای گونه های گیاهی مختلف است که به آن شخصیت طبیعی و سرسبز می بخشد. یک دیوار سبز ، دفتر یا رستوران شما را به یک محیط طبیعی زندگی و کار تبدیل می کند. با این حال ، با ظاهر شروع می شود: یک دیوار سبز یک جشن برای چشم است. به پروژه های نمونه ما نگاهی بیندازید.

 

مزایای دیوار سبز طبیعی:
نصب دیوار سبز طبیعی باعث می شود راحت تر داخل خانه باشید. تحقیقات نشان می دهد افرادی که در یک دفتر سبز کار می کنند شکایات مربوط به استرس کمتری دارند و آنها بهره وری بیشتری دارند. گیاهان دارای اثر آرام بخشی هستند و باعث کاهش خستگی ، سردرد ، خشکی پوست و سوزش چشم می شوند. دلایل زیادی برای تبدیل یک دیوار ساده به یک دیوار سبز وجود دارد. در اینجا درباره اثرات گیاهان بیشتر بدانید.

نگهداری دیوار سبز طبیعی:
آروین دیزاین از دیوار سبز شما مراقبت می کند و مطمئن می شود که می توانید سالها از یک دیوار طبیعی زیبا و زیبا لذت ببرید. سیستم آبیاری خودکار مقدار کافی آب و مواد مغذی مورد نیاز گیاهان را تأمین می کند. آب اضافی از تخلیه سفارشی زیر دیوار سبز کاسته می شود. به این ترتیب گیاهان سرسبز و سالم می مانند. برای نگه داشتن دیوارهای سبز ما در شرایط عالی ، آروین قرارداد نگهداری با هر دیوار سبز را ارائه می دهد. در اینجا درباره نگهداری دیوار سبز اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ساخت دیوار سبز طبیعی:
با چندین دهه تجربه دیوار سبز ، ما را می توان کارشناسان واقعی دیوار سبز نامید. تجربه ما به ما این امکان را می دهد که یک دیوار سبز تقریباً در همه اشکال و مکان ها بسازیم. یک طرح گیاهی سفارشی به هر مشتری یک دیوار سبز منحصر به فرد با جلوه ای پویا و طبیعی می دهد. آروین خواسته های شما را در نظر می گیرد و یک دیوار سبز ارائه می دهد که کاملا متناسب با شرکت شما است.

سیستم دیوار سبز آروین دیزاین:
سیستم ما بی خاک است این به معنی عدم ریزش خاک یا آفات یا بیماریهای ناشی از خاک است.گلدانهای دیوار سبز طبیعی ما که سیستم مدولار گفته می شودبسیار سبک است.آنها از مواد پلی اتیلن وفشرده و روکش پودری ساخته شده است ، وزن آن کمتر از ۲۰ کیلوگرم در متر مربع است و قابل نصب بر روی هر دیواری است.با ضخامت کمتر از ۵۰ سانتی متر ، مشخصات دیوار سبز طبیعی ما باریک تر از هر سیستم جامع دیگری از دیوار سبز در ایران است(فضای کمتری را اشغال می کند).ما ۵ سال ضمانت برای کلیه دیوارهای سبز ارائه می دهیم و جایگزین گیاهانی می کنیم که با هزینه ما رشد نمی کنند. (برخی از شرایط اعمال می شود).

2- دیوار سبز مصنوعی :
دیوار سبز مصنوعی ، فاقد گل‌های طبیعی است و ابعاد و اندازه‌ها، مدل‌ها و رنگ‌های مختلفی دارد.اگر امکان نگهداری از گیاهان را ندارید، نصب دیوار سبز مصنوعی می‌تواند به محیط شما زیبایی و سرسبزی ببخشد و رنگ گیاهان این نوع از دیوار سبزی نیاز به نگهداری ندارد و برای مدت طولانی قابل استفاده است.پنل‌های آن هم در برابر آتش مقاوم است و در محیط‌های داخلی و خارجی به کار می‌رود و حتی می‌توان آن را برای جداسازی فضاها از هم استفاده کرد.به دلیل نیاز نداشتن به نور و خاک و آب در هر محیطی می‌توان آن را به کار برد و نصب کرد. هزینه نگهداری آن هم حداقل است.


مزایای دیوارهای سبز مصنوعی:
با استفاده های بسیار منحصر به فرد ازگیاهان مصنوعی ، یک دیوار سبز مصنوعی یک افزودنی عالی برای چشم انداز با مراقبت آسان است. این مزایای دیوارهای سبز مصنوعی را در خانه یا محل کار خود مرور کنید.
صرفه جویی در مصرف آب در دیوارهای سبز مصنوعی:
یک دیوار سبز زنده ، مانند هر گیاه زنده ، برای زنده ماندن نیاز به آب دارد. با دیوار سبز مصنوعی می توانید در قبض آب خود صرفه جویی کنید زیرا نیازی به ورودی یکسان آب ندارد. شما همچنین می توانید به صرفه جویی در مصرف آب کمک کنید ، که یک منبع طبیعی است و هر سال کمیاب تر می شود.
زمان صرف مراقبت از دیوار سبز مصنوعی:
با یک دیوار سبز زنده ، شما نیاز به آبیاری ، هرس ، کوددهی ، کاشت و به طور کلی مراقبت از گیاهان دارید.بدون زمان و مراقبت مناسب ، گیاهان طبیعی می میرند و دیوار آن عنصر طراحی زیبایی نخواهد بود. از طرف دیگر دیوار سبز مصنوعی فقط به شلنگ و گردگیری متناوب نیاز دارد.

رنگ‌های گوناگون دیوار سبز مصنوعی:
رنگ‌های گوناگون در اجرای دیوار سبز مصنوعی هم مزیت دیگری است که باعث دلربایی محیط شما می‌شود.

وزن سبک و نصب اسان دیوار سبز مصنوعی :
دیوار سبز مصنوعی ، وزن زیادی ندارد و به آسانی قابل نصب است.

کاهش صدا با وجود دیوار سبز:
دیوارهای سبز مصنوعی می توانند به کاهش صدای همسایگان ، جاده های مجاور و صداهای عمومی شهر کمک کنند. آنها می تواند به کاهش صدا برای مجالس شما نیز کمک کنند ، بنابراین شما مزاحمتی برای همسایگان خود نیز ندارید.
از آنجا که دیوارهای سبز محبوبیت زیادی پیدا کرده اند ، وقت آن است که راهی ساده تر برای ایجاد یک ظاهر یکسان بدون همه کارها در نظر بگیریم. یک دیوار سبز مصنوعی می تواند این کار را انجام دهد ، بدون تمام وقت و تلاشی که برای نگهداری طبیعی گیاهان و چمن ها صرف می شود.

به طور طبیعی گیاهان به فضا ، حتی مصنوعی ، رنگ و حیات می بخشند. با وجود زنده نبودن ، ظاهر یک گیاه مصنوعی یا دیوار سبز می تواند به ایجاد ظاهر بیشتر در فضا کمک کند. بسیاری از دیوارهای سبز مصنوعی ، مانند نمونه های آروین ، واقعی به نظر می رسند. گیاهان دارای مزایای بسیاری هستند ، مانند کاهش استرس و تقویت روحیه ، و گیاهان مصنوعی به این اثرات آرامش بخش کمک می کنند.

برای اطلاعات بیشتر از سایت و دیگر محصولات ما دیدن بفرمایید و با کارشناسان ما به طور رایگان مشورت کنید و در ارتباط باشید.
دیوار سبز مصنوعی شرکت آروین دیزاین در مدل هایی همچون شبدری، شمشادی، برگ آناناسی و خورشیدی عرضه می گردد.جهت ثبت سفارش و برآورد هزینه با ما تماس بگیرید.
وب سایت :  arvindesign.ir
مهندس کیان : 09124642449

 

1400/11/30
20:00:44
0.0 /5
609
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی