آجاک - acak آینده پژوهی

نیاز صنعت حمل و نقل ریلی به سیلندر لکوموتیو تامین شد

نیاز صنعت حمل و نقل ریلی به سیلندر لکوموتیو تامین شد

یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت محصول راهبردی سیلندر موتور لکوموتیو شده است که موجب روشن شدن موتور می شود.


به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا، امین علایی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه محصول تولیدی این شرکت یک محصول راهبردی است، اظهار داشت: این محصول باتوجه به نیاز صنعت ریلی کشور طراحی و تولید شده و تا حالا بیش از ۸هزار قطعه بصورت چدنی و کرومی به مشتریان تحویل داده شده است.
وی بیان کرد: ساخت سیلندر موتور لکوموتیوها بعد از انجام فرآیندهای بسیار پیچیده به تولید انبوه رسیده است. این قطعه کاربردی جزو قطعات نیروی محرکه موتور لکوموتیو شمرده می شود. این قطعه بواسطه احتراقی که داخلش صورت می گیرد، موجب روشن شدن موتور می شود.
علایی افزود: این محصول در صنعت نفت و کشتیرانی نیز کاربرد دارد، اما عمده استفاده آن در راه آهن جمهوری اسلامی ایران است. این قطعه توسط مهندسان ایرانی کاملاً بومی سازی شده و این شرکت تنها تولیدکننده آن در خاورمیانه است. این محصول نسبت به نمونه آمریکایی خود ارتقا پیدا کرده است و قیمت پایین و به صرفه، در دسترس بودن، خدمات بعد از فروش و گارانتی از مزیت های این محصول نسبت به نمونه خارجی خود شمرده می شود.

یک میلیون دلار صرفه جویی ارزی در سال
به گزارش معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، این فناور گفت: این محصول سالیانه حدود یک میلیون دلار صرفه جویی ارزی به دنبال داشته است. هم اکنون ۲۳ نفر بصورت مستقیم و ۱۰ نفر بصورت غیرمستقیم در این شرکت مشغول فعالیت هستند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اشاره کرد: حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موجب رشد و پیشرفت شده است. مزایا و حمایت هایی که مجموعه معاونت علمی به شرکت های دانش بنیان ارائه می کند، کاملاً واقعی و کارساز است.

1400/11/29
12:13:14
0.0 /5
556
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵