آجاک - acak آینده پژوهی

توسعه یک سیستم رباتیک با قابلیت مراقبت از جنین در رحم مصنوعی

توسعه یک سیستم رباتیک با قابلیت مراقبت از جنین در رحم مصنوعی

به گزارش آجاک محققان انستیتوی فناوری و مهندسی بیومدیکال سوژو واقع در چین یک سیستم رباتیک دارای هوش مصنوعی ساختند که توانایی مراقبت از جنین انسان در حال رشد در رحم مصنوعی را دارد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه خبری ساینس، این ربات می تواند به صورت مستمر جنین انسان را تحت نظارت قرار داده و از راه تنظیم مواد مغذی، دی اکسید کربن و سایر عاملهای مهم در رحم مصنوعی، از جنین مراقبت کند.
به اعتقاد محققان چینی، این رحم مصنوعی به همراه ربات هوشمند مراقب آن در مقایسه با رحم طبیعی، محیطی ایمن تر و مناسب تر را برای رشد جنین انسان فراهم می آورد. این در شرایطی است که تابحال این فناوری تنها روی حیوانات آزمایش شده و وارد مرحله آزمایشات بالینی انسان نشده است.
محققان معتقدند این فناوری امکان رمزگشایی از اسرار فیزیولوژیکی رشد جنین انسان را فراهم می آورد و می تواند یک مبنای نظری برای حل اختلالات مادرزادی را در اختیار بگذارد.
این تحقیقات در حالی صورت می پذیرد که کشور چین با مشکل جدی کاهش جمعیت دست و پنجه نرم می کند و نرخ تولد در این کشور به کمترین میزان در ۶۰ سال قبل رسیده است.
چین در گذشته اقدامات و تدابیر شدیدی را برای کنترل جمعیت خود اتخاذ نموده است و بعید نیست که برای ترمیم آن هم به اقدامات مشابهی دست بزند.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Journal of Biomedical Engineering انتشار یافته است.


منبع:

1400/11/27
22:35:34
0.0 /5
516
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی