آجاک - acak آینده پژوهی
معاون وزیر عتف:

۱۶ اتاق فکر در این وزارتخانه به وجود آمده است

۱۶ اتاق فکر در این وزارتخانه به وجود آمده است

به گزارش آجاک ایرنا- معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: دولت توجه ویژه ای به بحث فناوری و نوآوری دارد در همین راستا با تشکیل این معاونت در زمان حاضر 16 اتاق فکر با حضور 300 نفر نخبه، استاد دانشگاه و کارکنان به وجود آمده است.


علی خیر الدین روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به شعار فکر از حکیمان اجرا از حاکمان اضافه کرد: خروجی این اتاق های فکر به بخش های مختلف وزارت علوم منعکس می شود.
وی بیان کرد: سعی شده تا در راه دانشگاه های نسل چهارم که کارآفرین با مسئولیت اجتماعی هستند، حرکت نماییم.
وی افزود: همین طور یک سکوی علمی به نام نظام ایده ها و نیازها ( نظام نان) به وجود آمده تا از این طریق همه آحاد مردم بتوانند نیازهای علمی، تخصصی و ایده های خودرا نیز ارائه و از طرف پارک های علم و فناوری و دانشگاه ها بررسی و نمایه شوند.
وی افزود: در این بستر تلاش می شود بین نیاز و ایده در بستر lsc (پایگاه جهان اسلام ) ارتباط ایجاد شود و به تعبیری نقشه جامع نیاز و ایده های کشور رسم و در کنار آن سرمایه گذاران و توانمندی ها آنها نیز شناسایی می شود.
وی اشاره کرد: با شکل گیری این سامانه خیلی از پایان نامه ها و رساله های دکترا نیاز محور و برای آنها بسته تشویقی در نظر گرفته می شود.
خیر الدین با اشاره به شکل گیری "گرید فناوری" اظهار داشت: گرید فناوری برای مساعدت با افرادی است که ایده ها را به نمونه آزمایشگاهی تبدیل کنند که به آنها ۱۰۰ میلیون تومان کمک می شود.
وی در بارهه دانشگاه های کار آفرین اظهار داشت: کار آفرینی تنها بحث شغل نیست بلکه فرهنگ سازی است که جوانان را باید با این حوزه آشنا کرد.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اشاره کرد: کارآفرینی به مفهوم این است که فرد با ایده جدید مرز شکنی کند و استانداردهای اطراف خودرا ارتقا دهد.


منبع:

1400/11/27
19:46:21
0.0 /5
544
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی