آجاک - acak آینده پژوهی

فعالیت پایگاه اطلاع رسانی انجمن سواد سلامت در علوم غدد کلید خورد

فعالیت پایگاه اطلاع رسانی انجمن سواد سلامت در علوم غدد کلید خورد

به گزارش آجاک وبسایت انجمن سواد سلامت در علوم غدد به آدرس http: //www.endosociety.ir/ رونمایی شد.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، انجمن سواد سلامت در علوم غدد انجمنی غیرانتفاعی و مردم نهاد است که در جهت ارتقای سطح سلامت جامعه و انتقال دانش نافع به عموم جامعه فعالیت نموده و همینطور در امور ارتقای کیفیت خدمات درمانی-مراقبتی، همگرایی علوم پایه، بالینی و جمعیتی مرتبط و گسترش شبکه ذینفعان در حوزه بیماری های غدد و متابولیسم همکاری می کند.
این انجمن به منظور ایجاد بستری مناسب در جهت کمک به افزایش دانش عموم جامعه در زمینه بیماری های غدد و متابولیسم، پشتیبانی از بیماران غدد و ارتقای کیفیت خدمات درمانی به بیماران شکل گرفته و مهم ترین وظیفه آن ارتقای سطح دانش آحاد مردم در زمینه بیماری های غدد و متابولیسم است.
همینطور همکاری و هماهنگی با مراکز تحقیقاتی ـ آموزشی پزشکی از راه تبادل اطلاعات و تجربیات و پشتیبانی از پژوهش های بنیادی-کاربردی در زمینه پیشگیری و عرضه درمان های نوین بیماری های غدد درون ریز و متابولیسم و کمک به تولید شواهد با مصارف سیاستگذاری های سلامت از دیگر محورهای فعالیت انجمن است.
در حوزه درمان نیز، انجمن سواد سلامت در علوم غدد در جهت کمک به فراهم کردن تسهیلات و امکانات رفاهی و درمانی برای بیماران و جلب حمایت های مردمی به منظور بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به اختلالات غدد درون ریز و متابولیسم تلاش خواهد نمود.
در جهت ظرفیت سازی، انجمن سواد سلامت در علوم غدد مشارکت در تهیه و تدوین محتوای علمی، ترویج برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری های غدد درون ریز و متابولیسم برای فعالان حوزه سلامت در رابطه با بیماری های غدد را در دستور کار دارد.
به نقل از پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، محتوای عرضه شده در سایت این انجمن برای دو سطح از مخاطبین شامل آحاد جامعه و جامعه پزشکی در حوزه علوم وابسته به غدد طراحی و قابل استفاده می باشد.
منبع:

1400/11/23
12:23:38
0.0 /5
543
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی