آجاک - acak آینده پژوهی
به میزبانی دانشگاه تحصیلات تكمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته؛

همایش علمی گیاهان دارویی، دانش سنتی و توسعه پایدار

همایش علمی گیاهان دارویی، دانش سنتی و توسعه پایدار

آجاک: کرمان پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی از برگزاری همایش گیاهان دارویی، دانش سنتی و توسعه پایدار، با همکاری انجمن علمی گیاهان دارویی در تاریخ های 17 و 18 اسفندماه 1400 بصورت برخط آگاهی داد.


محمدمهدی یعقوبی دبیر علمی این همایش عصر امروز ۱۱ بهمن ماه اعلام نمود: بمنظور گردآوری و ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی کشور و همین طور تبادل نظر پژوهشگران، متخصصان و استادان دانشگاه ها و دانشجویان درباره آخرین پیشرفت ها و دستاوردهای پژوهشی در حوزه گیاهان دارویی و دانش سنتی در تاریخ های 17 و 18 اسفندماه ۱۴۰۰ بصورت برخط انجام خواهد شد.
بگفته دکتریعقوبی، محورهای این همایش شامل «گیاهان دارویی و توسعه پایدار»، «فناوری و بیوتکنولوژی گیاهان دارویی»، «فیزیولوژی گیاهان دارویی»، «گیاه شناسی و تنوع زیستی گیاهان دارویی»، «داروسازی سنتی»، «طب سنتی و توسعه پایدار» و «دانش سنتی و بومی گیاهان دارویی» می باشد.
دبیر علمی همایش در ادامه عنوان کرد: بشر از هزاران سال قبل دانش سنتی خود در حوزه درمان بیماریها به کمک منابع طبیعی و گیاهان را رشد و توسعه داده و امروزه بیش از 50% از داروهای مورداستفاده در پزشکی مدرن مستقیماً از منابع طبیعی و گیاهی جداسازی شده است؛ و اشاره کرد: باتوجه به رشد جمعیت و نیاز بیش از پیش به استفاده از این منابع خدادادی، بمنظور توسعه پایدار لازم است از این منابع استفاده صحیح بشود و این منابع و دانش استفاده صحیح از آنها برای نسل های آینده نیز به یادگار گذاشته شود.
گفتنی است محققین و علاقه مندان می توانند با حضور و ارسال مقالات علمی خود به این همایش بر غنای علمی آن بیافزایند. اطلاعات بیشتر در سایت همایش به آدرس https: //congress.kgut.ac.ir/ منتشر گردیده است.
منبع:

1400/11/14
23:46:34
0.0 /5
654
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی