آجاک - acak آینده پژوهی
معاون پژوهشی وزیر علوم خبر داد

معرفی ۶۱ شرکت بعنوان همکاران دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور

معرفی ۶۱ شرکت بعنوان همکاران دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور

به گزارش آجاک معاون پژوهشی وزیر علوم با تکیه بر لزوم توسعه همکاری دانشگاه ها با صنعت، از معرفی ۶۱ شرکت بعنوان همکاران دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور اطلاع داد.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر پیمان صالحی در مورد اهمیت تعامل صنعت و دانشگاه اظهار داشت: نقش پژوهش در توسعه جوامع هر روز بیشتر می شود و با عنایت به نقش آفرینی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در این موضوع، ضرورت ارتباط آنها با بخش صنعت کشور و دستگاههای اجرایی در سالهای اخیر بیشتر از پیش پر رنگ شده است.
وی اظهار نمود: رسالت اصلی دانشگاه ها در تحقق اقتصاد مقاومتی رفع نیازها و مشکلات داخلی و بی نیاز کردن کشور از وابستگی های خارجی علمی و تخصصی است. این مورد تنها از راه گسترش منطقی و سیستماتیک ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت امکان پذیر خواهد بود.
به نقل از وزارت علوم، معاون پژوهشی وزیر علوم با تاکید بر این که در این راه اهمیت معرفی و تقدیر از همکاران صنعتی و اجرایی برتر دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در جهت توسعه بیشتر از پیش فعالیتهای مشترک با این همکاران بسیار ضروری می باشد، اظهار داشت: با عنایت به مکاتبات صورت گرفته، ۶۱ همکار صنعتی از دانشگاه ها و پژوهشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی شده اند که حاصل آن در مجموعه ای تدوین شده است.
دکتر صالحی با بیان این که همکاران صنعتی و اجرایی برگزیده معرفی شده در این مجموعه تنها گوشه ای از صدها شرکت فعال در همکاری با دانشگاه های کشور هستند، ابراز امیدواری کرد: با گسترش این گونه همکاری ها شاهد اثربخشی تحقیقات دانشگاهی در پاسخگویی به نیازهای جامعه و صنعت باشیم.

منبع:

1400/11/07
23:48:21
0.0 /5
562
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی