آجاک - acak آینده پژوهی
با حضور وزیر علوم صورت می گیرد

هم اندیشی معاونان بین الملل دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری

هم اندیشی معاونان بین الملل دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری

رییس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: سیزدهمین نشست هم اندیشی معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری با حضور وزیر علوم، معاونان وزارت متبوع و رؤسای برخی از دانشگاه ها، مسؤولان وزارت های ذیربط، بصورت حضوری و برخط روز سه شنبه، پنجم بهمن ماه جاری از ساعت 8 الی 13 انجام می شود.به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر حسین سالارآملی با اشاره به روند رو به رشد تولیدات علمی مشترک ایران با سایر کشورها و نیز افزایش سفرهای علمی پژوهشگران و دانشمندان برجسته جهان به داخل کشور بر لزوم توسعه رفت و آمد علمی پژوهشگران و پژوهشگران کشورهای مختلف جهت انجام تحقیقات و دوره های آموزشی مشترک، تبادل استاد و دانشجو اصرار کرد.

وی ضمن تاکید بر اهمیت حضور دانشگاه ها در چرخه تولید جهانی دانش و استفاده از پتانسیل دانش جهانی، تحقق نظام ملی دیپلماسی علم و فناوری در کشور، با اشاره بر این که گسترش ارتباطات بر پایه توسعه همکاریهای بین المللی در حوزه های علمی، فناوری و نوآوری در راس تمام کارهای بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار دارد، اضافه کرد: نیاز به داشتن برنامه و نقشه راه در اجرای همکاریهای علمی بین المللی خصوصاً در وضعیت بحران کرونا اجتناب ناپذیر است.

سالارآملی در ادامه بر بهبود ارتباط دانشگاه و جامعه، بوسیله مدیریت راهبردی با برنامه ریزی مؤثر و کارا بر پایه سناریوی آینده ای متفاوت و مبتنی بر اصول معین چون تولید دانش و اطلاعات و درک صحیح از شرایط روز و پیوند آنها با یکدیگر در عصری نوین فراصنعتی با ساختار اقتصادی دانش بنیان اصرار کرد.

وی اضافه کرد: در این راستا در پنل اول نشست، با حضور رؤسای دانشگاه های محوری کشور و مقامات وزارت عتف به تبیین و تشریح سیاست ها و برنامه های راهبردی وزارت عتف در قالب دیپلماسی علم و فناوری دولت سیزدهم و دستاوردها و ابتکارات دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در پیشبرد دیپلماسی علم و فناوری، به ارائه گزارش عملکرد بین المللی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می پردازیم.

وی اشاره کرد: همین طور در پنل دوم نتایج ارزیابی عملکرد بین المللی دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، موسسه های پژوهشی و پارک های علم و فناوری در سال ۱۳۹۹ اعلام خواهد شد و از برگزیدگان آن قدردانی به عمل خواهیم آورد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالارآملی افزود: چرخه علم و فناوری در دنیا شکل گرفته است که ما باید نهایت استفاده را از این چرخه داشته باشیم و نگذاریم کشورهای دیگر محدودیتی برای حضور ما در این چرخه ایجاد کنند. در این عرصه ملاحظاتی در نگاره های امنیتی تعاملات علمی بین المللی وجود دارد که در میزگرد پایانی نشست به موضوع با حضور مراجع ذیصلاح پرداخته خواهد شد.
1400/11/06
21:08:00
0.0 /5
526
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی