آجاک - acak آینده پژوهی

آزمایش بالینی ایمپلنت های مغزی به تحقق نزدیک می شود

آزمایش بالینی ایمپلنت های مغزی به تحقق نزدیک می شود

مقرر است یک شرکت آمریکایی به زودی آزمایشات بالینی ایمپلنت های مغزی را روی انسان شروع کند. هم اکنون ایمپلنت های مغزی این شرکت امکان انجام بازی های کامپیوتری را برای میمون ها، تنها با فکر کردن به بازی، فراهم نموده اما هدف نهایی این استارتاپ درمان مجموعه ای از اختلالات عصبی انسان است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه خبری ساینس، مقرر است شرکت Neuralink متعلق به ایلان ماسک یک مدیر جدید برای آزمایشات بالینی ایمپلنت تراشه در مغز انسان، استخدام کند. بر مبنای آگهی انتشار یافته، مقرر است این شخص گروه مسئول تحقیقات بالینی شرکت را تشکیل دهد و با بهترین پزشکان و مهندسان موجود در این حوزه همکاری نزدیک و با نهادهای نظارتی تعامل داشته باشد.
با استخدام این شخص، شرکت Neuralink یک گام به هدف اصلی خود که ایمپلنت تراشه های الکترونیکی در مغز انسان است، نزدیکتر می شود.
ماه گذشته ایلان ماسک اعلام نمود انتظار می رود این شرکت در سال ۲۰۲۲ میلادی آزمایشات بالینی خویش را روی انسان آغاز کند. البته او قبلا هم چنین پیشبینی هایی داشت که بیشتر خوش بینانه بودند.
اولین آزمایشی که برای دریافت تاییدیه آزمایشات بالینی از سازمان غذا و دارو باید صورت گیرد، با عنوان آزمایش امکان سنجی شناخته می شود. در صورت تایید نتایج این مرحله، نوبت به مرحله تایید تجهیزات می رسد.
در حال حاضر معلوم نیست شرکت Neuralink در کدام مرحله از دریافت تاییدیه سازمان غذا و دارو قرار دارد. ولی معمولاً مدیر آزمایشات بالینی در مراحل اولیه درخواست مجوز از این سازمان استخدام می شود تا آزمایشات را بگونه ای طراحی کند که بیشترین شانس تایید توسط سازمان غذا و دارو را داشته باشند.
ایمپلنت های مغزی این شرکت امکان انجام بازی های کامپیوتری را برای میمون ها، تنها با فکر کردن به بازی، فراهم نموده است اما هدف نهایی این استارتاپ درمان مجموعه ای از اختلالات عصبی همچون فلج حرکتی است.

1400/11/05
22:52:36
0.0 /5
583
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی