آجاک - acak آینده پژوهی
معاون وزیر علوم:

برای تبدیل ایده به نمونه آزمایشگاهی باید انرژی بیشتری در کشور صرف شود

برای تبدیل ایده به نمونه آزمایشگاهی باید انرژی بیشتری در کشور صرف شود

معاون فناوری وزیر علوم با اشاره به اینکه برای تبدیل ایده به نمونه آزمایشگاهی باید انرژی بیشتری در کشور صرف شود اظهار داشت: تقویت سطوح فناوری های پایین(TRL) یکی از مهم ترین اهدافی است که در معاونت فناوری و نوآوری پیگیری می شود و تلاش ما تبدیل ایده ها به نمونه آزمایشگاهی است.


علی خیرالدین معاون نوآوری و فناوری وزیر علوم تحقیقات و تکنولوژی روز چهارشنبه در بازدید از «کارگاه تکنولوژی وساخت» در دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس اظهار نمود: تقویت سطوح فناوری های پایین(TRL) یکی از مهم ترین اهدافی است که در معاونت فناوری و نوآوری پیگیری می شود و در (TRL)های یک تا چهار که مقرر است ایده به نمونه آزمایشگاهی تبدیل گردد باید انرژی بیشتری در کشور صرف نماییم و به تحقق این امر از راه دانشگاه ها بپردازیم.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم افزود: برای تقویت این بخش، ایده «تِک شاپ» از سوی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس پیشنهاد شده است و خوشبختانه تفاهمنامه ای در این حوزه به امضا رسید که مقرر است این تفاهمنامه اجرایی شود و در آینده ای نزدیک شاهد تحقق اهداف مان در این حوزه باشیم.
وی افزود: این تفاهمنامه که به صورت چهار جانبه بود توسط معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دانشگاه صنعتی شیراز، دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس و پارک علم و فناوری فارس به امضا رسید و امیدواریم که در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ بتوانیم این برنامه سنگین و با ارزش را اجرا نماییم.
خیرالدین همینطور در بازدید از مراکز نوآوری دانشگاه شیراز، اظهار نمود: فارس استانی فناورانه و پیشرو است و طی بازدیدهایی که از مراکز فناوری و نوآوری در سایر استانهای کشور داشته ام می توانم بگویم دره فناوری که کنار دانشگاه شیراز بوجود آمده کار با ارزشی است.
وی با اعتقاد به این که مهم ترین اولویت وزارت علوم برقراری ارتباط و تعامل قوی بین دانشگاه ها و پارکهای علم و فناوری است، اظهار داشت: مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز یک مرکز جدید تأثیرگذار است دانشگاه شیراز با حرکتی که تحت عنوان مرکز نوآوری و کارآفرینی در دل دانشگاه آغاز کرده گام محکمی در این راه برداشته و موجبات ورود اعضای هیأت علمی دانشگاه به حوزه فناوری را فراهم نموده است.
خیرالدین اضافه کرد: دانشجویان هم می توانند به این مراکز در دانشگاه متصل شوند و در نهایت با رشد و توسعه در این راه به صورت شرکت دانش بنیان وارد پارک علم و فناوری شوند. در واقع خروجی ها و فارغ التحصیلان این مرکز ورودی های پارک علم و فناوری استان فارس هستند.
وی بیان نمود: در مسافرت به شیراز چندین تفاهمنامه و قرارداد جهت کمک به شرکتهای دانش بنیان امضا شده است. طرح های اشتغالزایی دانش بنیان از اتفاقات خوبی است که با محقق شدن این ایده می توانیم در حوزه دانش بنیان برای فارغ التحصیلان شغل ایجاد نماییم.

1400/10/30
22:48:36
0.0 /5
569
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی