آجاک - acak آینده پژوهی
معاون پژوهشی وزیر علوم:

باید نشریات علوم انسانی را بطور ویژه نمایه سازی نماییم

باید نشریات علوم انسانی را بطور ویژه نمایه سازی نماییم

به گزارش آجاک معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: باید نشریات علوم انسانی را بطور ویژه نمایه سازی نماییم تا علاوه بر حفظ جایگاه بین المللی، بتوانیم در این عرصه در دنیا اثرگذاری داشته باشیم.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر پیمان صالحی در نشست هم اندیشی رؤسای دانشگاه های کشور که امروز (چهارشنبه) با حضور دکتر محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بصورت حضوری و مجازی در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، اعطای پایه تشویقی به مدیران مسؤول و سردبیران نشریات علمی نمایه شده در پایگاه های Web of Science و Scopus را از سیاست های جدی وزارت علوم عنوان نمود.
وی در این خصوص اظهار داشت: برمبنای دستورالعمل اعطای پایه تشویقی به مدیران مسؤول و سردبیران نشریات علمی نمایه شده در پایگاه های Web of Science و Scopus، در صورت پذیرش و نمایه شدن نشریه به مدیر مسؤول و سردبیر اصلی پایه تشویقی تعلق می گیرد که این پایه افزون بر سقف تعیین شده برای پایه تشویقی در بخشنامه داخلی مؤسسه است.
بگفته معاون پژوهشی وزیر علوم، در نشریات غیرفارسی زبان یک پایه تشویقی و در نشریات فارسی زبان دو پایه تشویقی تعلق می گیرد؛ در صورتیکه نشریه هم در WOS و هم در Scopus ازطریق یک مدیر مسؤول و سردبیر نمایه شده باشد، یکی از آنها مبنا قرار می گیرد.
به نقل از وزارت علوم، وی درباب تعداد نشریات علمی در زمینه های مختلف اظهار نمود: اکنون ۱۴۲۶ نشریه علمی در زمینه های مختلف علوم انسانی، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، دامپزشکی، علوم پایه و هنر و معماری مورد تأیید وزارت عتف است که تعداد ۷۸۸ نشریه در زمینه علوم انسانی است؛ به عبارتی ۵۵ درصد آنها مربوط به حوزه علوم انسانی است.
دکتر صالحی اشاره کرد: باید نشریات علوم انسانی را بطور ویژه نمایه سازی نماییم تا علاوه بر حفظ جایگاه بین المللی، سهم کشورمان را در علوم انسانی افزایش دهیم و بتوانیم در این عرصه در دنیا اثرگذاری داشته باشیم.




منبع:

1400/10/25
22:24:46
0.0 /5
547
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی