آجاک - acak آینده پژوهی

بازسازی مدارس و اشتغال زایی در مناطق سیل زده به همت بنیاد برکت

بازسازی مدارس و اشتغال زایی در مناطق سیل زده به همت بنیاد برکت

آجاک: مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام(ره) از بازسازی مدارس لطمه دیده و اشتغال زایی در مناطق سیل زده کشور آگاهی داد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام (ره)، محمد ترکمانه اضافه کرد: این بنیاد باتوجه به گزارش ارائه شده توسط سازمان نوسازی مدارس نسبت به بازسازی و تعمیر مدارس لطمه دیده در مناطق سیل زده کشور اقدام و ضمن احیای مشاغل لطمه دیده در جریان سیل، طرح های اشتغال زایی جدیدی را در این مناطق اجرا می کند.
وی که از مناطق سیل زده بخش بیرم و دهستان درز و سایبان شهرستان لارستان در استان فارس بازدید کرده است، گفت: بنیاد برکت بخش قابل توجهی از خسارت افرادی را که در جریان سیل اخیر لوازم خانگی، جهیزیه، دام و یا مزارع کشاورزی شان از بین رفته است، جبران می کند.
مدیرعامل بنیاد برکت اشاره کرد: این بنیاد همین طور بصورت خاص، جهیزیه لطمه دیده یا از بین رفته نوعروسانی را که قرار بوده به خانه بخت بروند، بطور کامل تهیه و تامین خواهدنمود.
ترکمانه از احیای کسب وکارهای لطمه دیده در جریان سیل اخیر کشور و اشتغال زایی در مناطق سیل زده آگاهی داد و اظهار داشت: در همین راستا، یک هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور با اعتباری بیش از ۵۰۰ میلیاردریال در منطق سیل زده جنوب استان فارس اجرا می شود که ایجاد سه هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را برای مردم این مناطق به دنبال خواهد داشت.
وی تصریح کرد: این بنیاد بصورت فوری و اورژانسی در ساخت سیل بندهای مورد نیاز در استان فارس برای جلوگیری از خسارت در صورت وقوع مجدد سیل نیز مشارکت می کند.
مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر تامین مخازن آب از طرف بنیاد برکت اشاره کرد: تعداد ۵۰ عدد مخزن آب پنج متر مکعبی در اختیار روستاهای فاقد مخزن آب شهرستان لارستان قرار می گیرد.
ترکمانه اشاره کرد: بنیاد برکت در مرمت و بازسازی راه ها و جاده های لطمه دیده در جریان سیل اخیر در استان فارس نیز مشارکت می کند.
به گزارش آجاک به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیل و بارش های سیل آسا در ایام ۱۲ و ۱۳دی ماه در جنوب استان فارس هشت هزار و ۶۷۲ میلیاردریال خسارت به حوزه زیرساخت های راه در زمینه استحفاظی لارستـان وارد کرده است.


منبع:

1400/10/22
00:42:56
0.0 /5
572
تگها: سازمان
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی