آجاک - acak آینده پژوهی
مدیر توسعه اكوسیستم صندوق نوآوری مطرح كرد:

جذب ۵۳میلیارد تومان سرمایه در دوشنبه های استارتاپی

جذب ۵۳میلیارد تومان سرمایه در دوشنبه های استارتاپی

به گزارش آجاک مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری وشکوفایی اظهار داشت: در ۳۶ رویداد گذشته دوشنبه های استارتاپی میزبان ۳۲۰ استارتاپ بودیم که از این تعداد ۱۹ تیم موفق به جذب ۵۳ میلیارد تومان سرمایه شدند.


به گزارش خبرنگار گروه علم وآموزش ایرنا، مصطفی بغدادی امروز در رویداد دوشنبه های استارتاپی در حوزه اینترنت اشیا اظهار داشت: هدف از برگزاری دوشنبه های استارتاپی کمک به کارآفرینان و کسب و کارهای نوپا برای تأمین سرمایه است.
وی بیان نمود: این صندوق تلاش کرده در راه پر پیچ و خم استارتاپ ها در عرضه کالا به بازار و موفقیت در کسب و کارها همراه باشد.
بغدادی با تاکید براینکه خدمات این صندوق مشمول شرکتهای دانش بنیان است، خاطرنشان کرد: هم اکنون شرکتهای دانش بنیان از ۶۰ خدمت و سرویس این صندوق بهره مند می شوند، ولی اکوسیستم نوآوری کشور محدود به دانش بنیان ها نیست.
وی اظهار داشت: شرکتهای نوآور و فناور و خلاق و استارتاپ ها هم در این اکوسیستم فعال می باشند، اما موفق به دریافت دانش بنیانی نشده اند. ازاین رو لازم است از آنها حمایت و پشتیبانی شود.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: یک کسب و کار برای عرضه نمونه اولیه به بازار، مسیر پر پیچ و خمی را باید طی نماید. بخش پر ریسک این مسیر در ابتدای راه، مرحله ای که محصول اولیه برای معرفی به بازار تولید می شود، قرار دارد که میزان شکست در آن بسیار است و دره مرگ نامیده می شود.
وی اظهار داشت: در این صندوق تلاش می شود با تقویت شتاب دهنده های دانش بنیان، شرکت ها را برای عبور از دره مرگ حمایت نماییم. ازاین رو رویدادی با عنوان رویداد پیوند در صندوق طراحی و برگزار می گردد.
بغدادی اضافه کرد: در این رویداد شرکتهای استارتاپی و صاحبان ایده در حضور شتاب دهنده ها، طرح های خویش را معرفی می کنند و شتاب دهنده ها هم با تزریق سرمایه بذری از ایده های منتخب حمایت خواهند کرد. در این شیوه حمایتی اگر استارتاپ ها بتوانند ۲۰ درصد سرمایه خویش را تأمین کنند، ۸۰ درصد سرمایه باقی مانده از راه صندوق تأمین خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: تابحال ۱۳ شتاب دهنده دانش بنیان عامل هم سرمایه گذاری صندوق نوآوری انتخاب شدند. این شتاب دهنده ها از ۵۰ طرح از راه سرمایه گذاری بذری با حجم ۴۲ میلیارد تومان از استارتاپ ها حمایت شده است.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: علاوه بر این ها ۶۴ صندوق پژوهش و فناوری که در تمام استانهای کشور راه اندازی شده با حجم ۴۶ میلیارد تومان از ۲۳ طرح مختلف سرمایه گزاری نموده اند.
بغدادی اضافه کرد: در ۳۶ رویداد قبلی ۱۸ طرح سرمایه پذیر عرضه شدند و در این رویدادها سه تفاهمنامه به امضا رسید. در رویدادهای گذشته میزبان ۳۲۰ تیم استارتاپی بوده ایم و برای ۱۰۰ تیم تعداد ۴۵۰ جلسه با سرمایه گذاران برگزار شده است. از این تعداد، ۱۹ تیم موفق به جذب ۵۳ میلیارد تومان شده اند و ۱۷ مجموعه دیگر هم درحال مذاکره برای جذب سرمایه با حجم ۶۲ میلیارد تومان هستند.
به گزارش آجاک به نقل از خبرگزاری ایرنا، رویداد دوشنبه های استارتاپی با هدف توسعه سرمایه گذاری خطرپذیر در طرح های دانش بنیان وفناورانه امروز با حضور هشت استارتاپ حوزه اینترنت اشیا و سرمایه گذاران و فعالان دانش بنیان به صورت مجازی و حضوری در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.منبع:

1400/10/14
19:02:44
0.0 /5
591
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی