آجاک - acak آینده پژوهی

محفظه سنجش شرایط محیطی تولید شد

محفظه سنجش شرایط محیطی تولید شد

آجاک: پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان موفق شدند محفظه سنجش شرایط محیطی را که یک محصول راهبردی و مورد نیاز خیلی از صنایع است، در حجم ها و قابلیت های مختلف تولید و عرضه کنند.


به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، احسان مهدوی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: چمبر تست شرایط محیطی به محفظه ای اطلاق می شود که توانایی آزمایش در پارامترهای دما و رطوبت را بطور جداگانه یا هم زمان دارد. پژوهشگران شرکت موفق شدند این محصول را که مورد نیاز خیلی از صنایع است در حجم ها و قابلیت های مختلف تولید و نیاز بازار را تامین کنند.
وی بیان کرد: چمبر یا محفظه های تست شرایط محیطی بصورت مصنوعی شرایط خاص موردنظر را برای نمونه آزمایشگاهی شبیه سازی می کند تا بتوان با اطمینان خاطر بیش تری از آن محصول در یک شرایط خاص محیطی استفاده نمود.
مهدوی افزود: همین طور با بهره گیری از چمبر تست محیطی می توان میزان دوام، کارایی، سازگاری و لطمه پذیری محصولات و تجهیزات را در وضعیت غیرمنتظره و غیرمتعارف محیطی بررسی و ارزیابی کرد تا ریسک سرمایه گذاری به حداقل ممکن کم شود.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: کاربرد این محصول در آزمایشگاه های کنترل کیفی و تضمین کیفیت، آزمایشگاه های استاندارد و کالیبراسیون، آزمایشگاه های تحقیقاتی برای انجام انواع تست های پایداری و شبیه سازی شرایط دما و رطوبت است.
وی اضافه کرد: چمبر تست شرایط محیطی در حجم های مختلف تولید می شود و دامنه کاربردی وسیعی دارد که می توان از آن در زمینه داروسازی، آزمایشگاه، صنعتی، خودروسازی، فولاد و متالوژی، ذوب، نظامی و هوا و فضا استفاده نمود. همین طور این شرکت قابلیت ساخت این دستگاه را بصورت نفررو یا خودرو رو دارد.
مهدوی اشاره کرد: پژوهشگران این محصول را با قابلیت رنج وسیعی از دامنه دمایی تولید کردند و چمبرهای -۸۰ درجه تا +۲۰۰ درجه سانتی گراد ساختند. تا حالا بیش از ۱۱۰ مدل از این محصول طراحی شده است.
این فناور اظهار داشت: بحث دامنه های دمایی و دامنه رطوبت قابل دستیابی را به طورکلی از ۵ تا ۹۸ درصد در داخل دستگاهها قابلیت شبیه سازی داریم. این محصول صرفه جویی ارزی قابل توجهی به همراه داشته و همین طور پاسخگوی نیاز خیلی از صنایع کشور است.
مهدوی اشاره کرد: دستگاه شوک چمبر دمایی نوع پیشرفته چمبرهای دمایی است و از قابلیت ایجاد شوک های دمایی برای کاهش بیش از ۲۰۰ درجه دمایی در دقیقه برخوردارست. این دستگاه محصول را از یک محیط بسیار سرد کنترل شده به محیط بسیار گرم کنترل شده می برد و همین طور این کار بصورت بالعکس انجام می دهد و این یک آزمون حیاتی برای تعدادی از قطعات و لوازم صنعتی و غیر صنعتی است.
وی اظهار داشت: تلاش شده تا حد امکان برای تولید این محصول از قطعات داخلی استفاده گردد.


منبع:

1400/10/05
21:30:47
0.0 /5
707
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی