آجاک - acak آینده پژوهی

رویکرد جدید وزارت علوم در پشتیبانی از فناوران برای اشتغالزایی موثر است

رویکرد جدید وزارت علوم در پشتیبانی از فناوران برای اشتغالزایی موثر است

آجاک: رئیس دانشگاه جامع علمی - کاربردی غرب استان تهران، رویکرد جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را در پشتیبانی از فناوران بمنظور اشتغالزایی هرچه بیشتر در کشور بسیار مهم و اثرگذار دانست.


سیدمحمدحسن پیش بین روز چهارشنبه که به مناسبت هفته پژوهش و فناوری در گفت و گو با خبرنگار حوزه علم و آموزش ایرنا، برگزاری هفته پژوهش و فناوری در کشور را فرصتی مناسب برای توسعه هرچه بیشتر فناوری و زمینه ساز معرفی فناوران به بازار کار دانست.
وی ضمن تاکید براینکه، دانشگاه ها به طور قطع از پتانسیل و توانایی بسیاری در بخش پژوهش و همین طور توسعه فناوری برخوردار می باشند، رویکرد جدید و عزم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در توسعه حوزه فناوری و پشتیبانی از فناوران کشور را بمنظور اشتغالزایی هرچه بیشتر در کشور بسیار موثر و مهم خواند.
رییس دانشگاه جامع علمی -کاربردی غرب استان تهران در ادامه با بیان اینکه، این مرکز دارای ۴۲ مرکز نوآوری، مرکز رشد خوشه های فناوری و کارخانه استارت آپی است، اشاره کرد: طی سال ۱۳۹۹ تا حالا رویدادهای تخصصی مختلفی در این مرکز برگزار شده که در بعضی از آنها شاهد تجاری سازی ایده های نو و قابل ارائه به بازار بوده ایم.
وی رویداد شتاب هنر صنعت مبل، کفش و صنایع وابسته، صنعت تخم مرغ، تصفیه هوا و تجهیزات وابسته، طراحی و دوخت لباس فرم بانوان، تربیت بدنی، فناوری اطلاعات و کسب وکار معماری را همچون این برنامه ها نام برد.
پیش بین همین طور برگزاری مسابقه پژوهشی فن کاپ، برگزاری نمایشگاههای تخصصی دستاوردهای پژوهشی مراکز نوآوری و هسته های فناور، همین طور برگزاری وبینارها و کارگاه های مربوط به تجاری سازی و برندسازی، بازدید مسئولین مراکز نوآوری از پارکهای علمی و فناوری استان بمنظور توانمدسازی نیروهای شاغل در هسته ها و شرکتهای نوآور را همچون رویدادهای شتاب استارت آپی در مراکز نوآوری دانشگاه جامع علمی -کاربردی غرب استان تهران در هفته پژوهش و فناوری برشمرد.
وی اشاره کرد: باتوجه به نوپا بودن مراکز نوآوری در دانشگاه جامع علمی کاربردی و رویدادهای شتاب تخصصی در مراکز، برنامه های توسعه ای و راهبردی بومی از طرف سازمان مرکز دانشگاه دراین زمینه تدوین و ابلاغ گردیده است.
رییس دانشگاه جامع علمی -کاربردی غرب استان تهران در ادامه ابراز امیدواری کرد با تجاری سازی و پشتیبانی از فناوران و پژوهشگران مسیراشتغال دانش بنیان و تبدیل ایده های نو به ثروت هرچه بیشتر هموارتر شود.
هفته پژوهش و فناوری با شعار "پژوهش و فناوری؛ پشتیبان تولید" از ۲۰ تا ۲۶ آذر ماه جاری درحال برگزاری است.


منبع:

1400/09/26
23:44:23
0.0 /5
576
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی