آجاک - acak آینده پژوهی
رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری:

ارائه راه حل برای حل مشکلات اولویت سازمان بسیج علمی است

ارائه راه حل برای حل مشکلات اولویت سازمان بسیج علمی است

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور اظهار داشت: ارائه راه حل علمی و پژوهش محور برای حل مسائل و مشکلات کشور همچون خراسان جنوبی در اولویت این سازمان قرار دارد.


سردار "مهدی رحیمی" روز سه شنبه در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سید "علیرضا عبادی" نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند اضافه کرد: ما به استان خراسان جنوبی نگاه ویژه داریم و ارائه راه حل علمی در زمینه های آب و محیط زیست از اولویت های نخست این منطقه است.
وی اظهار داشت: در خراسان جنوبی ظرفیت های عجیب و غریبی در زمینه های توانمندی سرمایه های انسانی وجود دارد و پرورش پدران علم، وجود مدرسه شوکتیه بعنوان سومین مدرسه نوین ایران و از این قبیل حاکی از توجه به حوزه علم و فناوری است.
رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری با اشاره به فعالیت ۴۹ مرکز آموزش عالی و ۲ هزار و ۶۰۰ مدرسه در خراسان جنوبی اضافه کرد: وظیفه مراکز آموزش عالی در درجه اول ارائه راه حل علمی برای حل مسائل و مشکلات مردم در زمینه های صنعتی، فرهنگی، اقتصادیست.
وی اشاره کرد: اگر هنوز مشکلاتی در استان وجود دارد ناشی از این است که مسیر علمی را به خوبی طی نکرده ایم.
سردار رحیمی اظهار داشت: انرژی های تجدیدپذیر بادی و خورشیدی می تواند مزیتی برای این استان باشد که باید دراین زمینه اولویت بندی صورت گیرد.
وی بر لزوم ایجاد ارزش افزوده از صنایع دستی و معادن غنی استان اصرار کرد و اضافه کرد: همین طور محصولات راهبردی کشاورزی و گیاهان دارویی خراسان جنوبی زبانزد است که می تواند بسترساز تهیه مواد دارویی کل کشور شود.
رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور اظهار داشت: برای جبران شکاف راهبردی علمی با دنیا باید مرزشکنی و نوآوری علمی از مبدا داشته باشیم و جهش های علمی مستمر و متوالی اتفاق بیفتد و آنرا تبدیل به مولفه اقتدار کرد.
وی اضافه کرد: مسیر علم و فناوری مقدس است و رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم به آن لقب جهاد علمی دادند.
رحیمی با تاکید بر این که در عرصه علم باید مشابه دوران دفاع مقدس بصورت شبانه روزی با موانع مبارزه کرد اظهار داشت: بعد از ۹ سال که رهبر معظم انقلاب بحث مرجعیت علمی را مطرح فرمودند هنوز این مهم در کشور تعریف نشده است.
وی با اعلان اینکه مراکز آموزش عالی باید برای حل مسائل و مشکلات کشور راه حل عرضه کنند گفت: دانشگاه ها باید به سطح سه ارتقا یابند و به سمت دانش بنیانی حرکت کنند تا نیاز مردم را احصا و رفع کرده و ما را به علوم نافع و مرجع ساز وصل کنند.
رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری اضافه کرد: دانشگاه ها و حوزه های علمیه باید به قرآن برای خلق ایده و تبدیل به فناوری برای رسیدن به مرجعیت علمی توجه ویژه داشته باشند.
وی اشاره کرد: همه ما سیاست گذاران و برنامه ریزان باید دغدغه خودرا سفارش نخست رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب بگذاریم تا در صراطی که رهبری تبیین کردند، حرکت نماییم.
سردار رحیمی اظهار داشت: فناوری و علم جهان روز به روز درحال دگرگونی اساسی است و اگر ما تابع زمان و مکان خودمان نباشیم هیچ گاه نمی توانیم شکاف راهبردی تراز قدرت علمی ایران با تراز قدرت علمی دنیا را جبران نماییم.
وی اضافه کرد: باید مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران را در مقابل آمریکا افزایش دهیم چونکه ولایت، مردم، نیروهای مسلح و کشورهای مقاومت از مولفه های قدرت این نظام هستند و باید از نظر علم و فناوری نیز روز به روز پیشرفته و قوی تر شویم.
رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور که همزمان با هفته پژوهش و فناوری (۲۰ تا ۲۶ آذر) به خراسان جنوبی سفر کرده است، عصر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه تخصصی جهادگران علم و فناوری در بیرجند حضور می یابد.

1400/09/24
13:01:02
0.0 /5
910
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی