آجاک - acak آینده پژوهی
معاون توسعه صندوق نوآوری:

ارزش افزوده در صادرات دانش بنیان نهفته است

ارزش افزوده در صادرات دانش بنیان نهفته است

به گزارش آجاک معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: ارزش افزوده در صادرات دانش بنیان نهفته است. بر این اساس در سالهای اخیر با تمام توان و ابزارهایی که در اختیار داریم کوشیده ایم شرکتهای دانش بنیان را صادراتی نماییم.


به گزارش خبرنگار علم وآموزش ایرنا، سیاوش ملکی فر روز یکشنبه در نخستین رویداد دستاوردهای توانمندسازی شرکت های دانش بنیان (تیوان)، اضافه کرد: رویکرد صندوق نوآوری و شکوفایی در پشتیبانی از شرکتها برای صادرات، کمترین مداخله در اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور است. چنین نگاهی بر طبق این پیش فرض بوده است که اگر صندوق نوآوری و شکوفایی نبود، شرکتها چگونه محصولات و کالاهای خودرا صادر می کردند.
وی بیان کرد: در راه توسعه صادرات شرکت های کارگزار صادراتی، شرکت های مدیریت صادراتی و سفارتخانه ها این شرکتها را یاری می کند. در این راه همین طور کوشیدیم نهاد جدیدی ایجاد نشود و با بهره گیری از ظرفیت های موجود در بازیگران این عرصه از صادرات شرکت های دانش بنیان حمایت نماییم.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی درباره بسته حمایتی صندوق برای توسعه صادرات دانش بنیان گفت: بسته حمایت و خدماتی شامل "توانمندسازی صادراتی"، "شبکه سازی صادراتی" و "تامین مالی صادراتی" می شود. در بخش توانمندسازی خدماتی چون آموزش و مشاوره صادراتی، استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی و حفاظت از مالکیت ارائه خواهد شد.
ملکی فر اظهار داشت: پشتیبانی از حضور مستقل شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های بین المللی و پاویون نمایشگاه های خارجی و نمایشگاه های دایمی خارجی، اعزام و پذیرش هیات های تجاری و کمک توسعه ای از خدمات شبکه سازی صادراتی این صندوق است.
وی اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان در بخش تامین مالی صادراتی از خدماتی مانند راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر مشترک با نهادهای مشابه و متناظر، تامین مالی شرکت های و پروژه های صادراتی در قالب انواع تسهیلات و سرمایه گذاری، اعطای تسهیلات نمونه سازی و راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور برخوردار می شوند.
اولین رویداد دستاوردهای توانمندسازی شرکت های دانش بنیان (تیوان) بصورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی اجرا شد.


منبع:

1400/09/22
12:35:14
0.0 /5
743
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی