آجاک - acak آینده پژوهی
معاون تحقیقات وزارت بهداشت:

جای تاسیس مجله جدید باید کیفیت مجلات موجود بررسی شود

جای تاسیس مجله جدید باید کیفیت مجلات موجود بررسی شود

به گزارش آجاک اولین نشست شورای مدیران معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با حضور دکتر یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و رئیس موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی برگزار گردید.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، یکی از محورهای این نشست به برنامه ریزی و الزامات برگزاری گردهمایی سالیانه معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور اختصاص داشت.
گردهمایی سالیانه معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور در تاریخ 17 تا 18 آذر ماه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می گردد.
پناهی در این جلسه تصریح کرد: در صورتی می توانیم به سمت پژوهش های محصول محور حرکت نماییم که نتایج آنرا منتشر نماییم. در مقاله نویسی هدف انتشار و به اشتراک گذاری آن جهت دسترسی دیگر متخصصان است.
او ضمن اشاره به این که 462 عنوان مجله پژوهشی هم اکنون منتشر می شود، اظهار داشت: به جای این که مجله جدید تاسیس و راه اندازی شود باید کیفیت همین مجلات موجود بررسی شود و از اتلاف وقت و انرژی جلوگیری به عمل آید و سپس با تکیه بر کیفیت مجلات دیگر یاری نماییم تا آنها در سطح بین المللی مطرح شوند.
براساس اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اضافه کرد: بدون تردید به مقاله و چاپ آن در نشریات و طرح های تحقیقاتی و پژوهشی احتیاج داریم ولی باید از این مرحله عبور نماییم و پژوهشها را به سمت رفع نیاز کشور و رسیدن به ثروت ملی هدایت نماییم.
منبع:

1400/09/17
10:01:58
0.0 /5
614
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی