آجاک - acak آینده پژوهی

یک محصول دانش بنیان با منشای جلبک دریایی در یزد رونمایی گردید

یک محصول دانش بنیان با منشای جلبک دریایی در یزد رونمایی گردید

آجاک: یک محصول لوازم آرایشی و بهداشتی با منشای جلبک دریایی تولید یکی از شرکت های دانش بنیان یزد روز یکشنبه در مراسمی با حضور برخی از مسئولان محلی و کارشناسان این حوزه رونمایی گردید.


به گزارش آجاک به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیر زیست، فناوری و سیستم های پیشرفته پارک علم و فناوری یزد در این مراسم اظهار داشت: در تولید این محصول از فرآورده دریایی استفاده شد که در زمینه پزشکی کمتر به این مساله توجه می شود.
عباس باغی ارزش افزوده محصول را از دیگر مزایای آن یادکرد و اظهار داشت: محصول لوازم آرایشی و بهداشتی به سبب ارزآوری با قیمت های بالا وارد بازار می شود.
به گفته وی کارشناسان در تولید این محصول از فرآورده های داخلی استفاده کردند، محصول آرایشی و بهداشتی که از خارج وارد می شود به سبب استفاده از برخی ترکیب های شیمیایی عوارض جانبی برای مصرف کنندگان به همراه دارد.
باغی اضافه کرد: بخش زیست فناوری پارک علم و فناوری یزد در زمینه های مهندس پزشکی، دارویی، تولید محصول آرایشی و بهداشتی، پلیمر، نفت و گاز فعال است و حدود ۹۸ شرکت زیرمجموعه این پردیس قرار دارد که گردش مالی این شرکتها ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان است.
همچنین مدیرعامل شرکت دانش بنیان مورد اشاره با اعلان اینکه این واحد در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی از سه سال قبل فعالیت خودرا در پارک علم و فناوری یزد واقع در کارخانه قدیم اقبال یزد شروع کرد، تصریح کرد: محصولی که امروز رونمایی گردید، ضد چروک، آب رسان و ضد لک است که در تولید آن از جلبک دریایی استفاده کردیم.
الهام نوربالا با اعلان اینکه این شرکت تولید کننده جلبک دریایی از سال ۱۳۹۵ است، اضافه کرد: واحد مورد اشاره در حوزه های مختلف همچون جلبک دریایی خصوصاً در تهیه محصول آرایشی و بهداشتی و مراقبت از پوست فعالیت دارد.
وی اشاره کرد: برای تولید محصول مورد اشاره حدود ۲ سال زمان صرف و تمامی مواد اولیه آن از داخل کشور تهیه و تامین شد، هرچند محصول مورد اشاره مشابه خارجی دارد، اما استفاده از جلبک دریایی بعنوان یک کار تخصصی در انحصار این شرکت دانش بنیان قرار دارد.
خانم نوربالا، افزود: اکنون این شرکت چهار محصول دیگر در دست تهیه دارد و مجوز سیب سلامت را هم دریافت کرد که به زودی رونمایی می شود و در وضعیت فعلی تولید یک محصول کاری دشوار است امیدواریم از تولید کنندگان در کشور حمایت لازم صورت گیرد.
در شرکت مورد اشاره ۱۹ نفر فعالیت دارند که از این تعداد ۱۶ نفر زن و بقیه مرد هستند.
همچنین رئیس پارک علم و فناوری یزد اظهار داشت: اکنون ۳۳۵ شرکت دانش بنیان در مجموعه پارک مستقر است و حدود ۵۰ شرکت تولیدی نیز در شهرک صنعتی استان یزد فعالیت دارد.
محمدمهدی لطفی اضافه کرد: بطور متوسط سالانه یک سوم محصول جدید به تولید این شرکتها یعنی ۱۰۰ محصول جدید اضافه و به بازار عرضه می شود.
وی اشاره کرد: این شرکتها در حوزه های فناوری، زیست فناوری، بیوتکنولوژی، طراحی قطعات، ماشین آلات، علوم انسانی و هنر فعالیت دارد.
لطفی با اعلان اینکه پارک علم و فناوری یزد در حوزه های مختلف از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند افزود: شرکت های که در دوره پیش رشد و رشد هستند پس از پذیرش در پارک حدود ۱۱۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به آنها پرداخت می شود.
رییس پارک علم و فناوری یزد ادامه: همین طور تسهیلات با نرخ ۱۰ درصد از طرف صندوق پژوهش و فناوری پارک به آنها اعطا می شود.
فرماندار یزد هم با استقبال از فعالیت شرکت های دانش بنیان در تولید محصولات مختلف در مرکز استانگفت: از این شرکتها باید حمایت های لازم صورت گیرد.
سید محمدرستگاری اضافه کرد: در این شرکتها جوانان و نوجوانان بصورت تیمی و گروهی فعالیت دارند و موفق هم هستند.
منبع:

1400/09/15
22:24:38
0.0 /5
606
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی