آجاک - acak آینده پژوهی
در مراسم تكریم و معارفه معاون تحقیقات وزیر بهداشت تاكید شد

باید مراکز تحقیقاتی و معاونتهای تحقیقاتی را به سمت محصول محور شدن سوق دهیم

باید مراکز تحقیقاتی و معاونتهای تحقیقاتی را به سمت محصول محور شدن سوق دهیم

به گزارش آجاک معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت تصریح کرد: باید مراکز تحقیقاتی و معاونت های تحقیقاتی به سمت محصول محور شدن سوق داده شوند.به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، در جلسه ای که با حضور دکتر سیدمحمد پورحسینی، مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل حوزه وزارتی برگزار شد، دکتر یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارائه شد و از خدمات شایسته دکتر فرید نجفی، معاون سابق تقدیر به عمل آمد.
دکتر پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت در این جلسه با تکیه بر این که باید مراکز تحقیقاتی و معاونت های تحقیقاتی را به سمت محصول محور شدن سوق دهیم، اضافه کرد: بعنوان اجزای معاونت تحقیقات باید مراکز تحقیقاتی و پژوهشی کل کشور را به سمتی سوق دهیم که نتایج آن برای جامعه مفید باشد. تولید دانش باید در جهت رفع نیازها باشد و همه باید در یک راستا و همگرا باشند.
وی تصریح کرد: در حوزه تحقیقات به دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران متمرکز نباشیم و دانشگاه های علوم پزشکی در سرتاسر کشور را مورد توجه قرار دهیم.

دکتر سیدمحمد پورحسینی، مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل حوزه وزارتی هم در این جلسه اظهار داشت: از اقدامات متعهدانه و دلسوزانه دکتر نجفی در زمان تصدی پست معاونت قدردانی می نماییم و برای دکتر پناهی که همچون اساتید برجسته و شناخته شده ای است که به حوزه تحقیقات کاربردی نگاه ویژه ای دارند، آرزوی توفیق داریم.

به نقل از وبدا، وی بیان نمود: امروز که صحبت از تحقیقات و فناوری می نماییم، زیرساخت های بسیار خوبی در خلال سال ها با زحمات اساتید بوجود آمده است. حالا با عنایت به تحریم ها وقت آن است که تحقیقات را به محصول برسانیم.

مشاور وزیر بهداشت در ادامه با تکیه بر این که رتبه تحقیقات سلامت جایگاه مطلوبی دارد، اما همچنان جای رشد و پیشرفت وجود دارد، بیان نمود: انتظار رشد ناگهانی نداریم، اما وجود نیروهای دانشمند و جوانان مستعد بسیار کمک کننده است. شرکتهای دانش بنیان که جزء اصلی بخش دوم تحقیقات یعنی فناوری را شامل می شود، می تواند موتور قدرتمندی باشد تا به آن جایگاه مورد انتظار دست پیدا نماییم.

منبع:

1400/09/11
14:37:27
0.0 /5
551
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی