آجاک - acak آینده پژوهی
وزیربهداشت در آئین نخستین سالگرد شهید فخری زاده:

نگاه امروز کشور برای رفع مشکلات به نخبگانی همچون شهید فخری زاده است

نگاه امروز کشور برای رفع مشکلات به نخبگانی همچون شهید فخری زاده است

به گزارش آجاک وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آئین اولین سالگرد شهید محسن فخری زاده با بیان اینکه،  نیاز امروز جامعه انجام پژوهش های کاربردی است. اظهار نمود: نگاه امروز کشور برای رفع مسائل و مشکلات به وجود نخبگان متدینی است که بتوانند راه شهید فخری زاده را ادامه دهند.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این آئین که با حضور حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، مقامات وزارت دفاع، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران و رئیس دانشگاه آزاد همراه بود در سخنانی ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این آیین اضافه کرد: در واقع این اولین آیین پاسداشت شهید فخری زاده از جانب جامعه دانشگاهیان است.
بهرام عین اللهی با اشاره به ترور ناجوانمردانه شهیدفخری زاده از جانب دشمنان این مرز و بوم اظهار نمود: هدف اصلی آنها در واقع آسیب زدن به مغزهای متفکر نظام اسلامی است.
وی با تکیه بر لزوم توجه هرچه بیشتر به جامعه نخبگان تصریح کرد: در حالیکه در حماسه هشت سال دفاع مقدس ما هیچ تجربه ای نسبت به درمان مجروحان شیمیایی نداشتیم، این نخبگان بودند که توانستند از دانش و تجربیات ارزشمند خود این پدیده را درمان کنند.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه امروزه نسل جوان پرشور است و دشمن این نسل جوان را مورد تهاجم قرار داده است، اظهار داشت: حضور جوانان ایرانی در کمک به مسیر واکسیناسیون جامعه در واقع لایحه های پنهان جوانان مومن و انقلابی را نشان داد.
وی افزود: این نوع جریان ها حقیقت کشور ماست و نباید گول دشمن را بخوریم. این جوانان امروز به دنبال الگو هستند و شهید فخری زاده یکی از این الگوهای جوانان کشور است.
عین اللهی انجام کار جهادی در شرایط فعلی کشور را بسیار مهم خواند و اضافه کرد: در این فضا وظیفه همه دانشمندان، دانشگاهیان و جوانان حمایت و کمک به محرومان است و نگاه ما امروزه، به وجود اساتید نخبه و متدینی است که بتوانند راه شهید فخری زاده را پیش ببرند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی کشور بیان نمود: گام دوم انقلاب را باید جدی بگیریم و با حرکت های خودمان این راه را پرنور نماییم.
وی با تکیه بر اینکه، مهم ترین مأموریت و فعالیت ما پژوهش های دانشگاهی است اظهار نمود: عمل کردن مانند شهید فخری زاده یعنی نیاز مردم را با انجام پژوهش های کاربردی برطرف کردن، امروزه رشد علمی ما یعنی مرگ بر آمریکا و این مرگ بر آمریکا باید به نگاهی کاربردی تبدیل گردد و همین نگاه ما باید به داخل باشد.
وی اضافه کرد: ما از همه علومی که در جهان وجود دارد، در کشور داریم و باید شعار ما می توانیم را عملی نماییم. شهید فخری زاده نمونه عینی این شعار است.
وی ضمن اشاره به روند تولید واکسن در کشور و فراگیری آن اضافه کرد: ما تمام پلت فرم های واکسن کرونا را در کشور خودمان تولید می نماییم و این یعنی مرگ بر آمریکا. دشمن نشان داد که از علم و دانشمندان ما می ترسد.
عین اللهی ضمن اشاره به حضور فرزندان شهید فخری زاده در مراسم اظهار داشت: ما از روح شهید فخری زاده می خواهیم که به ما کمک نماید تا کشور را بتوانیم به جایگاه واقعی خودش برسانیم و امیدواریم که دانشگاه های ما راه اصلی خودشان را پیدا کنند و خیلی از مشکلات را رفع کنند و راهشان خدمت به مردم باشد.


حامد فخری زاده فرزند شهید فخری زاده هم در این مراسم بعد از آیین تجلیل از این خانواده والا مقام، با بیان ابیاتی در وصف پدرش اظهار داشت: فخری زاده را نه در این دهه های آخر بلکه در تمام طول عمر حیاتش باید جستجو کرد.
وی اضافه کرد: نوع نگاه پدرم به زندگی، نگاه متفکرانه و پرسشگرانه است که از سن ۱۵ سالگی به سراغ فلسفه می رود و به قول خودش کتب امام راحل را از پیش از انقلاب در دست می گیرد و تا لحظه آخر زمین نگذاشت.
فرزند شهید فخری زاده افزود: همیشه علمی که شهید دنبالش بود علم نافع درست بود. شهید فخری زاده تمام مقاطع تحصیلی خویش را در همین کشور و با همین اساتید و محدودیت ها که برای همه ما اتفاق می افتد سپری نمود و تبدیل به فردی شد که نه تنها در داخل بلکه در رسانه های غربی هم از او بعنوان دانشمند یاد می کنند.
وی خاطرنشان کرد: شهید فخری زاده با چهار دولت و پنج وزیر کار کرد و جالب اینجاست که در تمام این مقاطع نه از مسیر دور شد و نه از مسیر خودش فاصله گرفت، درواقع با عقل معاد زندگی می کرد و نه عقل معاش.
آیین اولین سالگرد شهادت محسن فخری زاده دانشمند هسته ای و دفاعی کشورمان، شامگاه یکشنبه ۷ آذرماه به شکل حضوری و مجازی در تالار همایش های بین المللی امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار گردید.
در ادامه این آیین با اهدا یک تابلو و لوح از سوی جامعه دانشگاهیان کشور از خانواده شهید فخری زاده تجلیل شد.
شهید محسن فخری زاده از مدیران متعهد و متخصص کشورمان در حوزه های دفاعی و هسته ای بعدازظهر جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ در اقدامی تروریستی در منطقه آبسرد دماوند به شهادت رسید.


منبع:

1400/09/10
11:42:12
0.0 /5
663
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی