آجاک - acak آینده پژوهی
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه:

برنامه دانشگاه صنعتی امیرکبیر حرکت سریع در زمینه رباتیک و مکاترونیک است

برنامه دانشگاه صنعتی امیرکبیر حرکت سریع در زمینه رباتیک و مکاترونیک است

به گزارش آجاک معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: در برنامه جامع علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر حوزه رباتیک و مکاترونیک جزو اولویت های اصلی تعیین شده و می خواهیم با سرعتی زیاد در این عرصه گام هایی اساسی برداریم.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، «سیدرضا غفاریان» در مراسم افتتاحیه نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از فعالان حوزه رباتیک است و در دوره های مختلف کنفرانس های بین المللی رباتیک و مکاترونیک در بخش مسابقات و مقالات علمی بسیار فعال بوده است.
وی اضافه کرد: برگزاری این کنفرانس سبب می شود که متخصصان دستاوردهای علمی خودرا عرضه کنند و امیدواریم دستاوردهای پژوهشگران و مراکز علمی کشور در زمینه رباتیک و مکاترونیک علاوه بر تولید مقالات در قالب نوآوری ها و محصولات دانش بنیان نمایان شود.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: حوزه رباتیک همچون زمینه های علمی و تکنولوژیک است که در آینده نه چندان دور زندگی بشر و صنعت را تحت تغییرات قابل توجهی قرار خواهد داد بدین سبب جامعه علمی کشور باید توجه ویژه ای به این حوزه داشته باشد.
غفاریان افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در برنامه جامع علمی خود حوزه رباتیک و مکاترونیک را یکی از حوزه های اصلی پژوهش و فناوری برگزیده و برنامه دارد با سرعت زیادی در این عرصه گام های اساسی بردارد.
وی تصریح کرد: امیدواریم در کنفرانس های آتی شاهد دستاوردهای خوب متخصصان دانشگاه صنعتی امیرکبیر باشیم. باتوجه به اهمیت حوزه رباتیک و مکاترونیک برای کشور در نشست معاونان پژوهشی دانشگاه ها نیز تاکید خواهد شد که به این حوزه توجه ویژه ای شود و بتوانیم حوزه رباتیک را بعنوان حوزه محوری در کشور معرفی نماییم.


منبع:

1400/08/29
20:36:08
0.0 /5
659
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی