آجاک - acak آینده پژوهی
۲۳ تا ۲۵ آذرماه برگزار می شود؛

برگزاری همایش بین المللی بهداشت محیط به میزبانی کاشان

برگزاری همایش بین المللی بهداشت محیط به میزبانی کاشان

اصفهان دبیر علمی پنجمین همایش بین المللی و بیست و چهارمین همایش ملی بهداشت محیط در کاشان از برگزاری این همایش در آذرماه به میزبانی دانشگاه کاشان اطلاع داد.محمد باقر میران زاده در گفتگو با ایسنا در خصوص برگزاری پنجمین همایش بین المللی و بیست و چهارمین همایش ملی بهداشت محیط به میزبانی دانشگاه کاشان، اظهار نمود: همایش ملی بهداشت محیط به همت انجمن علمی بهداشت محیط ایران، هر ساله در یکی از دانشگاه های کشور با حضور محققان و اساتید برجسته دنیا برگزار می گردد که از سال ۱۳۹۵ این همایش به صورت بین المللی برگزار شده است.

وی در مورد محورهای این همایش، اظهار داشت: نقش بهداشت محیط در پیشگیری و کنترل بیماری های نوپدید و بازپدید با تاکید بر کووید ۱۹، ارزیابی بار بیماری های ناشی از عوامل خطر محیطی، چالش های ملی و بین المللی بهداشت محیط؛ آینده نگری و راه های کنترل و مدیریت آن، خلق ثروت و پویایی پایدار در بهداشت محیط، بهداشت محیط؛ سیاست گذاری، عوامل اقتصادی، مسئولیت اجتماعی و آموزش عمومی، شاخصهای بهداشت محیط، فناوری های کنترل آلاینده های محیط زیست و پایش زیستی آلاینده های محیط زیست همچون محورهای این همایش بین المللی است.

دبیر علمی پنجمین همایش بین المللی و بیست و چهارمین همایش ملی بهداشت محیط در کاشان از دریافت حدود ۲۵۰ مقاله داخلی و خارجی به دبیرخانه همایش اطلاع داد و خاطرنشان کرد: برای داوری مقالات هم یک کمیته ی علمی تشکیل شده است. در این همایش بیشتر از ۴۰ مقاله بعنوان سخنران و بیشتر از ۱۰۰ مقاله بعنوان پوستر عرضه می شود.

میران زاده ضمن اشاره به جزئیات و سخنرانی های این همایش، اظهار نمود: اساتیدی از کشورهای فرانسه، آلمان، آمریکا، پرتغال و ترکیه و اساتید برجسته داخل کشور در طول همایش به عرضه آخرین دستاوردهای این حوزه می پردازند. علاوه بر این نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران هم سخنرانی خواهد داشت.

وی همینطور از برگزاری چهار کارگاه با موضوعات، تصفیه آب و فاضلاب، کارآفرینی، اپیدمیولوژی کرونا و کاربرد هوش مصنوعی در بهداشت محیط اطلاع داد و اظهار داشت: از بین مقالات و رساله های ارسالی، بهترین آنان انتخاب و به برگزیدگان جوائز اهدا می شود.

دبیر علمی پنجمین همایش بین المللی و بیست و چهارمین همایش ملی بهداشت محیط در کاشان با اشاره به اینکه این همایش مجوز بین المللی از وزارت بهداشت دریافت کرده است، خاطرنشان کرد: در این همایش امتیاز مجوزهای بازآموزی تدارک دیده شده است که با ثبت نام می تواند از آن بهره مند شوند.

میران زاده خاطرنشان کرد: پنجمین همایش بین المللی و بیست و چهارمین همایش ملی بهداشت محیط در کاشان از ۲۳ تا ۲۵ آذر ماه به مدت سه روز در دانشگاه علوم پزشگی کاشان برگزار می گردد.

منبع:

1400/08/20
16:57:11
0.0 /5
332
تگهای خبر: آینده , سازمان , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی