آجاک - acak آینده پژوهی

فضاپیمای نخستین مأموریت مداری خصوصی اسپیس ایکس امروز به زمین بازمی گردد

فضاپیمای نخستین مأموریت مداری خصوصی اسپیس ایکس امروز به زمین بازمی گردد

به گزارش آجاک خدمه نخستین مأموریت فضایی مداری، غیرنظامی Inspiration۴ مقرر است بعدازظهر امروز - شنبه- در آب های ساحل فلوریدا به زمین بازمی گردند.


به گزارش آجاک به نقل از ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، شرکت فضایی اسپیس ایکس ساعت ۱۹ و ۶ دقیقه بعدازظهر امروز به وقت منطقه زمانی شرقی برای بازگشت فضاپیمای این مأموریت برنامه ریزی کرده اما مکان دقیق آنرا اعلام نکرده است. این مورد بستگی به آب و هوا و ارتفاع موج در خلیج مکزیک و اقیانوس اطلس دارد.
جارد ایساکمن میلیاردر و فرمانده این مأموریت در یک پخش زنده بعدازظهر جمعه اظهار داشت: ما هر ۹۰ دقیقه یک مرتبه جهان را می بینیم، به همین سرعت درحال گردش هستیم و این مورد بسیار باورنکردنی است.
وی اضافه کرد: خدمه در این مأموریت تلاش کردند نمای زنده را از گنبد فضاپیمای «کرو دراگون اسپیس ایکس» نشان دهند، یک پنجره گنبدی بزرگ که منظره ای از زمین و فضا را ارائه می دهد.به گفته مقامات این مأموریت، خدمه آزمایش های علمی انجام دادند، از زمین عکس گرفتند و با تام کروز بازیگرآمریکایی سینما و کودکان مبتلا به سرطان صحبت کردند. آنها کارهای سرگرم کننده زیادی انجام دادند؛ غذا خورد، کارهای خانه را انجام دادند و از پنجره به جهان نگاه کردند.
مسوولان این مأموریت تصریح کردند: تجربیات خویش را از مأموریت به اشتراک گذاشتند.
جیم بریدنستاین مدیر سابق ناسا در ماه مه ۲۰۲۰ توییت کرد که ناسا با این بازیگر کار می کند.
شرکت فضایی اسپیس ایکس روز ۱۵ سپتامبر (چهارشنبه ۲۴ شهریور) مأموریت Inspiration۴ را انجام داد و طی آن چهار شهروند غیرنظامی را به مدار زمین فرستاد. چهار خدمه مأموریت Inspiration۴ از مجموعه پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی ناسا در فلوریدا به مدار زمین سفر کردند.
اسپیس ایکس کپسول فضایی دراگون را بر روی موشک فالکون ۹ در روز ۱۵ سپتامبر از پایگاه فضایی کندی در فلوریدا به فضا ارسال کرد. کپسول دراگون تنها سه روز در فضا خواهد ماند و هر ۹۰ دقیقه یک دور در مدار خواهد چرخید. این کپسول با سرعت ۱۷ هزار مایل بر ساعت(۲۷ هزار کیلومتر بر ساعت) حرکت می کند. برخلاف سفرهای فضایی جف بزوس و ریچارد برانسون، فضاپیمای شرکت اسپیس ایکس به مدار زمین رفته است.


1400/06/29
13:44:05
0.0 /5
624
تگها: شركت
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی