آجاک - acak آینده پژوهی

چاپ مقاله پژوهشگران دانشگاه زنجان در مجله بین المللی Chemical Society Reviews

چاپ مقاله پژوهشگران دانشگاه زنجان در مجله بین المللی Chemical Society Reviews

آجاك: مقاله پژوهشگران دانشگاه زنجان با سوژه تاثیر تركیبات شیمیایی معدنی در OLEDها در مجله معتبر بین المللی Chemical Society Reviews منتشر گردید.


به گزارش آجاك به نقل از ایسنا، دیودهای نور گسیل آلی ( Organic Light-Emitting Diode ) كه تحت عنوان منابع نوری و نمایشگرهای OLED معرفی می شود، نسل جدیدی از ادوات نوری محسوب می شوند كه علاوه بر اینكه زندگی بشر را تحت تاثیر خود قرار داده است، سهم بزرگی از بازار تجارت جهانی را نیز به خود مختص كرده است.
میزان فروش نمایشگرهای OLED در سال ۲۰۱۶، حدود ۱۵ بیلیون دلار برآورد شده است كه این رقم به حدود ۴۲ بیلیون دلار در سال ۲۰۲۰ خواهد رسید. الان بیشتر از دو سوم صفحه نمایش های تلویزیون های بیشتر از ۴۰ اینچ، برپایه تكنولوژی OLED ساخته و مونتاژ می شوند و سهم باقیمانده عمدتاً در اختیار تكنولوژی نقاط كوانتومی است. این در حالیست كه بیشتر از ۹۰ درصد صفحات نمایش موبایل ها، OLED هستند.
همین طور ماده فعال نشر كننده نور در OLED، اغلب تركیب های شیمیایی آلی و معدنی است كه گران قیمت ترین و هزینه برترین جز یك نمایشگر بشمار می رود به نحوی كه قسمت عمده ای از تحقیقات دانشمندان رشته های مختلف برروی جستجوی تركیبات شیمیایی مقرون به صرفه و پربازده متمركز شده است.
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در همین راستا، مقاله با سوژه تاثیر تركیبات شیمیایی معدنی در OLED ها، با همكاری دكتربابك پاشایی بعنوان محقق پسادكتری، سهیلا كریمی دانشجوی دكتری شیمی معدنی و دكترهاشم شهروس وند عضو هیئت علمی گروه شیمی دانشگاه زنجان و مشاركت محققانی از كشورهای كانادا، ایتالیا و اسپانیا در مجله معتبر Chemical Society Review Chem.Soc.Rev.، ۲۰۱۹، ۴۸، ۵۰۳۳ — ۵۱۳۹) مورد پذیرش و چاپ قرار گرفت. این مجله با ضریب تاثیر ۴۰.۰۲۶، در رده بندی JCR سال ۲۰۱۸ بیشترین ضرایب تاثیر مجلات علمی جهان، در رتبه ۱۵ پس از مجله Science قراردارد.

منبع:

1398/09/03
18:59:27
5.0 /5
4008
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی