آجاک - acak آینده پژوهی

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت بین برترین دانشمندان جهان

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت بین برترین دانشمندان جهان

به گزارش آجاک برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در میان دانشمندان برتر جهان از جانب پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI-ESI) انتخاب و ارائه شد.


به گزارش امروز پنجشنبه شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI-ESI) به عرضه لیستی از دانشمندان برتر دنیا می پردازد که هر دو ماه یکبار برپایه آخرین تحولات در شبکه علم بین الملل روزآمد می شود و مرجعیت علمی مبنای گزینش دانشمندان برتر در پایگاه طلایه داران علم است.
قبادیان در این حوزه اظهار داشت: پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز، ISIشاخص های از پیش تعیین شده ای دارد که با استفاده از این شاخص ها، دانشمندان جهان را ارزیابی و رصد می کند.
وی ضمن اشاره به ارسال مقالات ISI بعنوان یکی از شاخصهای این پایگاه در انتخاب دانشمند برتر توضیح داد: اثر بخشی مقالات و همینطور ارجاعات بین المللی از دیگر شاخصهای انتخاب دانشمندان برتر جهان است.
قبادیان اظهار داشت: دو سازمان اسکوپوس و تامسون رویترز شاخصهای دیگری دارند که شاخصهای سختگیرانه ای است و برپایه آنها هر دانشمندی دارای یک کد بین المللی است و با استفاده از این کد، این دو سازمان فعالیت روزانه دانشمندان را رصد کرده و می سنجند.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در دهه اخیر جزو یک درصد برتر دانشمندان قرار گرفته و در سالهای 2018، 2019 و 2020 هم بعنوان دانشمند برگزیده اعلام شوم.


منبع:

1400/06/22
23:47:30
0.0 /5
673
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی