آجاک - acak آینده پژوهی

تولید تجهیزات کاهنده صدا بر مبنای نیاز مشتری بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان

تولید تجهیزات کاهنده صدا بر مبنای نیاز مشتری بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان

به گزارش آجاک یک شرکت دانش بنیان که به صورت تخصصی «تجهیزات کاهنده صدا» را متناسب با نیاز مشتری طراحی و تولید می کند، با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق شد این فناوری را توسعه داده و بازار خویش را در صنایع مختلف گسترش دهد.


به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری وشکوفایی، علی فائزیان، رئیس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان در مورد فعالیت این شرکت اظهار داشت: تخصص اصلی شرکت ما طراحی و ساخت تجهیزات کنترل آلودگی صوتی صنعتی و عرضه خدمات اندازه گیری و مشاوره در این حوزه است. از مهم ترین محصولات آکوستیکی شرکت، سایلنسرهای در خط برای کنترل نویز جریانی ایستگاه های تقلیل فشار گاز شهری است که حاصل یک پژوهش علمی و تجربی گسترده است.
وی اضافه کرد: دو محصول شرکت در حوزه آکوستیک و تجهیزات کاهنده صدا دانش بنیان هستند. این دو محصول برای صنایع مختلف همچون ایستگاه های تقلیل فشار گاز شهری، پالایشگاه ها، پتروشیمی و صنایع دیگری که افت فشار ناگهانی در خط و یا تخلیه ناگهانی گاز یا بخار به محیط دارند و صدای زیادی تولید می کنند، قابل استفاده می باشد.
فائزیان تصریح کرد: آلودگی های صوتی صنعتی مانند صدایی که در مسیرهای جریان گاز در اثر تغییرات ناگهانی فشار وجود دارد، برای بهره برداران و همسایگان مزاحمت و حتی صدمات جسمی و روانی بوجود می آورد. با ساخت این تجهیزات، صدا را در حد قابل قبول یا مجاز، کاهش می دهیم.
رییس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان، استفاده کننده نهایی این محصول را عموما صنایع بزرگ همچون پالایشگاه ها، پتروشیمی ها، صنعت گاز، صنایع فولاد، صنایع نیروگاهی و نیروگاه های محلی و صنعت ساختمان اعلام نمود.
وی تصریح کرد: با دانش و فناوری خود به طراحی و تولید این محصول رسیدیم و آنرا کپی سازی نکرده ایم. این محصول متناسب با نیاز مشتری تولید می شود. معمولاً نیازها با عنایت به شرایط و محدودیت های بهره برداری و محیطی متفاوت می باشد. ازاین رو معمولاً محصولات ما تولید انبوه یا سری سازی ندارد.
فائزیان افزود: محصولات ما سه خصوصیت مهم دارد: اول این که از همه استانداردهای معتبر در رابطه با صنعت برخوردار بوده و قابل رقابت با محصولات شرکت ها معتبر خارجی است. ثانیا با عنایت به ارزانی هزینه های تولید در ایران قیمت آن نسبت به محصولات خارجی پایین است. همینطور خدمات مشاوره ای مجانی پیش از فروش و خدمات تأمین مواد و قطعات مصرفی ارزان پس از فروش عرضه می شود. تمامی این خدمات به راحتی در دسترس بوده و با کمترین زمان و هزینه در اختیار مشتری قرار می گیرد.
وی حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از این شرکت در جهت توسعه محصولات «تجهیزات کاهنده صدا» و بازار آنرا خوب ارزیابی کرد.
رییس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان در مورد صادرات این محصول بیان نمود: سال قبل با حمایت صندوق نوآوری و کارگزاری یک شرکت تهرانی (به عنوان نماینده فروش در بغداد)، یک نمونه محصول با دکوراسیون متناسب برای بازار کشور عراق به بغداد ارسال کردیم، اما بازخورد خوبی نداشتیم. وقتی مشتریان، خاص و افراد فنی هستند باید حتما یک نفر از شرکت در کشور هدف حاضر شود تا مشتری را قانع کند توانایی فنی و اجرایی لازم برای تأمین نیاز آنها را دارد.
وی اظهار داشت: یکی از محدودیت های بازار محصولات کاهنده صدا این است که معمولاً این محصولات جزیی از پکیج کامل و بعنوان یک تجهیزی است که در فرآیند اصلی پکیج کامل تاثیری ندارد، مشتری با عنایت به محدودیت های قانونی و بهداشت شغلی و زیست محیطی می تواند تجهیز کاهنده صدا را انتخاب نماید. بعضی از مشتریان داخلی و خارجی ترجیح می دهند پکیج کامل یک واحد فرایندی یا تولیدی را که بخشی از آن تجهیز کاهنده صدا است از یک تأمین کننده، تهیه کنند.
وی خاطرنشان کرد: مهم ترین عاملی که سبب می شود مشتری هر بخش از یک واحد صنعتی را از سازنده اصلی آن تهیه نماید قیمت آن است. در این صورت لازم است مشتری از یک حداقل اطلاعات فنی برخودار باشد تا نیاز خویش را به سازنده اعلام نماید.
فائزیان اضافه کرد: در جهت صادرات می توانیم برخی محصولات خویش را به صورت آماده به کشورهای دیگر ارسال نماییم، اما برای صادرات برخی محصولات، لازم است بخشی از فرآیند مونتاژ و نصب محصول در سایت مشتری با حضور کارشناسان و تکنسین های ما انجام پذیرد. بعد از حضور این شرکت در نمایشگاه اختصاصی ایران در خرداد ۱۴۰۰ در ایروان-ارمنستان، یک مشتری جدی پیدا شد که الان درحال تبادل اطلاعات فنی برای صادرات محصولات خود به این کشور هستیم.

1400/06/19
15:08:42
0.0 /5
706
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی