آجاک - acak آینده پژوهی
معاون توسعه صندوق نوآوری:

پرداخت تسهیلات راه اندازی خط مونتاژ دانش بنیان ها در خارج کشور

پرداخت تسهیلات راه اندازی خط مونتاژ دانش بنیان ها در خارج کشور

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ازپرداخت تسهیلات جهت راه اندازی خط مونتاژ محصولات شرکت های دانش بنیان در خارج از کشور آگاهی داد.


به گزارش آجاک به نقل از ایرنا، سیاوش ملکی فر امروز در رویداد آنلاین یکشنبه صادراتی ایران و پاکستان که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و با حضور ۲۰ شرکت دانش بنیان و سرمایه گذاران و خریداران پاکستان برگزار شد، اضافه کرد: هم اکنون ۶ هزار و ۲۶۳ شرکت دانش بنیان در کشور داریم که این شرکتها در زمینه های مختلف فناوری محصولات و خدمات پیشرفته ای را به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می کنند.
وی بیان نمود: در طول چند سال قبل تعداد قابل توجهی از شرکتها به توانمندی خوبی دست پیدا کرده اند و به بازارهای بین المللی وارد شده اند و محصولات و خدمات خودرا در کشورهای دیگر بازاریابی و به فروش می رسانند.
ملکی فر افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی مطابق قانون دانش بنیان وظیفه پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان را دارد. آنهایی که به مرحله صادرات رسیده اند با ابزارهای تامین مالی، تسهیلات و سرمایه گذاری کمک خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: شرکت هایی که به لحاظ صادراتی توانمند هستند، اما تا حالا نتوانسته اند وارد حوزه صادرات شوند یا هنوز جای کار دارند، با سرویس هایی عمدتاً از جنس توانمندسازی و شبکه سازی کمک نماییم که بتوانند شبکه صادراتی خودرا در خارج از کشور گسترش دهند و به مقاصد صادراتی خود و جمع شرکت های صادراتی بپیوندند.
ملکی فر اضافه کرد: امروز یکشنبه صادراتی شانزدهم با تمرکز در زمینه سلامت با پاکستان است که هدف آن توسعه مراودات تجاری شرکت های دانش بنیان با این کشور است.
وی درباره سرویسهای ارائه شده صندوق به شرکتها برای صادرات عنوان کرد: در بخش توانمند سازی صادراتی سه دسته خدمت از قبیل آموزش و مشاوره صادراتی وجود دارد که شرکت های دانش بنیان از یارانه آموزشی صندوق بهره مند می شوند.
ملکی فر تصریح کرد: در زمینه شبکه صادارتی صندوق به شرکت های دانش بنیان یارانه و کمک بلاعوض برای حضور در نمایشگاه خارجی در قالب پاویون، حضور مستقل و نیز حضور در نمایشگاه دایمی خارجی می دهد.
وی خاطرنشان کرد: در بخش تامین مالی صادراتی نیز بصورت تسهیلات و سرمایه گذاری با نرخ هایی پایین تر از نرخ های معمول صندوق کمک می نماییم تا شرکتها خدمات و محصولات خودرا در کشورها به فروش برسانند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی بیان نمود: تسهیلات جدیدی که شرکتها شاید کمتر با آنها آشنا باشند، تسهیلات راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور است که صندق در این حوزه نیز برای توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان تسهیلاتی در نظر گرفته است.
ملکی فر درباره دستاوردهای ۱۵ رویداد یکشنبه های صادراتی عنوان کرد: صندوق تا حالا به سراغ ۱۰ حوزه فناوری رفته است. شرکتها در این رویدادها برای ورود به بازار و قوانین ۹ کشور و ۲ اتحادیه اوراسیا و اتحادیه اروپا آموزش داده شده اند.
وی افزود: در این رویدادها بیش از ۱۲۷۹ کاربر آنلاین از شرکت های آنلاین و فناور و سایر بازیگران این اکوسیستم حضور داشته اند و حدود ۱۸۰ جلسه مذاکره اختصاصی بین شرکت های دانش بنیان با بازرگانان و خریداران بلاقوه محصولات دانش بنیان و خدمات برگزار شده است.

پرچم صادرات در وضعیت کرونائی بر زمین نماند
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: با اشاره به اینکه در وضعیت کرونا که امکان سفر وجود ندارد سعی کردیم پرچم صادرات و ملاقات و مذارات را زمین نگذاریم و با ابزارهایی که در اختیار داریم ادامه دهیم.
وی درباب حوزه استفاده از ابزارهای توانمندسازی صندوق اظهار داشت: در سال ۹۸ پاویونی از ۹ شرکت دانش بنیان در نمایشگاه سلامت برپا شد. همین طور بهمن سال ۹۹ هیات تجاری متشکل از ۱۲ کشور در جزیره کیش با شرکت های دانش بنیان ملاقات کردند و تجار و بازرگانانی از پاکستان از شرکتها بازدید کردند و بخش قابل توجهی از هزینه های آنرا صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت کرد.

پرداخت ۷۰ درصد حمایت بلاعوض برای حضور در چهار نمایشگاه پاکستان
وی با اشاره به اینکه در وبینار حوزه سلامت پاکستان امسال حضور داشتیم، اظهار داشت: علاوه بر این ها چهار نمایشگاه صنعت و ماشین آلات، انرژی تجدید پذیر، خودرو و حمل و نقل پاکستان یک جا در آبان ماه سال جاری در شهر کراچی برگزار می گردد و صندوق نوآوری از شرکت های علاقه مند برای حضور مستقل در این نمایشگاه ها حمایت می کند.
ملکی فر خاطرنشان کرد: صندوق ۷۰ درصد هزینه ها از قبیل اجازه، غرفه و ساخت را بصورت بلاعوض پس از بازگشت از نمایشگاه پرداخت می کند.
وی عنوان کرد: لیست نمایشگاه های پاکستان در اختیار شرکتها قرار داده شده است و اگر نمایشگاهی در لیست صندوق نباشد و شرکتی بخواهد در آن حضور یابد، باید اعلام کنند تا پس از بررسی به لیست نمایشگاه ها اضافه نماییم.

1400/06/17
23:42:34
0.0 /5
854
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی