آجاک - acak آینده پژوهی
استاندار آذربایجان شرقی:

فعالیتهای حوزه علم و فناوری در جهت تأمین نیازهای جامعه باشد

فعالیتهای حوزه علم و فناوری در جهت تأمین نیازهای جامعه باشد

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تبدیل دانش به فناوری یکی از بزرگترین نیازهای جامعه است، اضافه کرد: راهبردهای ما در حوزه های علم و فناوری باید به سمت نیازهای جامعه برود و هر هزینه ای در این حوزه به منزله سرمایه گذاری برای آینده است.


دکتر محمدرضا پورمحمدی روز پنجشنبه در جلسه هیأت اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی، با تاکید بر این که نباید به دنبال سود زودهنگام در این عرصه باشیم، اظهار داشت: امروز چرخ اقتصاد کشور به برکت فناوری می چرخد و اگر توسعه اقتصاد دانش بنیان و فناوری محور جزو اولویت های کشور نبود مشکلات زیادی در عرصه اقتصادی به وجود می آمد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از فناوری در همه عرصه ها راهگشاست، اضافه کرد: همه دستگاه ها و متولیان اداره امور جامعه را باید به فضای نوآوری و فناوری سوق دهیم و با استفاده از ظرفیت های این حوزه، موانع را رفع نماییم.

استاندار آذربایجان شرقی ضمن اشاره به برگزاری نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۱) از ۱۷ تا ۲۱ آبان سال جاری، بر همکاری همه دستگاههای اجرایی استان برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد علمی تاکید کرد.
پورمحمدی عنوان کرد: خوشبختانه نمایشگاه ربع رشیدی در دوره های اخیر از حالت صرف نمایشگاهی خارج شده و به بستری برای تجاری سازی فناوری و فروش محصولات دانش بنیان تبدیل گشته است.

وی ضمن اشاره به اقداماتی نظیر ایجاد فن بازار و کلینیک صنعت که از دستاوردهای نمایشگاه ربع رشیدی است، اظهار داشت: این نمایشگاه به شناسنامه علمی استان تبدیل گشته و همه دستگاه ها باید برای تداوم و تقویت آن کمک کنند.


استاندار آذربایجان شرقی همینطور منطقه ویژه علم و فناوری را ظرفیتی کم نظیر برای توسعه استان خواند و اظهار داشت: هنوز آن طور که باید از ظرفیت این منطقه بهره برداری نشده و شبکه سازی اتفاق نیفتاده است و باید کارهای جدی تری در این عرصه صورت گیرد.

نهمین نمایشگاه رینوتکس ۱۷ تا ۲۱ آبان برگزار می شود
مدیرعامل سازمان عامل استقرار و دبیر منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی هم در این نشست با اشاره به اینکه نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۱) از ۱۷ تا ۲۱ آبان سال جاری در چارچوب ۲۱ زون تخصصی برگزار می شود، اظهار داشت: پیشبینی برای برگزاری حضوری و مجازی نمایشگاه انجام شده و بنا به شرایط کرونایی درمورد نحوه برگزاری آن تصمیم گیری خواهد شد.

سعید غریب خواجه گزارشی از عملکرد هیأت اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی عرضه کرد و اظهار داشت: اجرایی شدن تفاهمنامه راه اندازی منطقه ویژه فناوری های معدنی، کمک به تجاری سازی طرح های فناورانه، همکاری در راه اندازی کارخانه نوآوری و فرهنگ سازی در حوزه اقتصاد دانش بنیان از مهم ترین اقدامات یک سال قبل است.

وی تاکید کرد: یکی از اهداف مهم ما این است که خود سازمان عامل استقرار منطقه ویژه علم و فناوری یک سازمان دانش بنیان باشد و برای این منظور لازم است که بحث آموزش و فرهنگ سازی جدی گرفته شود.

در این جلسه از پوستر نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۱) رونمایی و احکام اعضای شورای سیاستگذاری این نمایشگاه از جانب استاندار آذربایجان شرقی اعطا شد.

1400/06/14
10:01:08
0.0 /5
594
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی