آجاک - acak آینده پژوهی

۲۸۸ طرح راه و پل سازی برکت در مناطق روستایی و عشایری

۲۸۸ طرح راه و پل سازی برکت در مناطق روستایی و عشایری

به گزارش آجاک بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ۲۸۸ طرح راه و پل سازی را در مناطق روستایی و عشایری افتتاح نمود یا در دست اجرا دارد.


به گزارش بنیاد برکت ستاد اجرایی ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، معاون عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت اظهار داشت: این بنیاد ۲۸۸ طرح عمرانی و زیربنایی شامل ۲۵۱ طرح راه سازی و ۳۷ طرح راه اندازی پل را با اعتبار ۲ هزار میلیاردریال در مناطق محروم روستایی و عشایری کشور به بهره برداری رساند یا در دست اجرا دارد.
محمد مهجوری تصریح کرد: از ۲۸۸ پروژه عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در حوزه راه سازی و راه اندازی پل تا به امروز ۸۳ طرح راه سازی به بهره برداری رسیده و ۳۷ پل به صورت کامل راه اندازی شده است.
وی تصریح کرد: تعهد مالی بنیاد برکت در راه سازی و راه اندازی پل به ترتیب یک هزار و ۶۷۶ میلیارد و ۳۲۴ میلیاردریال است.
معاون عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت به اجرای طرح های راه و پل سازی برکت در ۱۵ استان کشور اشاره نمود و اظهار داشت: بیشتر پل ها و راه ها در استانهای خوزستان، مازندران، لرستان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، کهگیلویه و بویراحمد، قم، آذربایجان غربی و خراسان رضوی و جنوبی افتتاح شده یا در دست اجرا است.
مهجوری خاطرنشان کرد: اغلب طرح های این بنیاد در حوزه راه سازی و راه اندازی پل در مناطق روستایی و عشایری استانهای محروم و کمتر توسعه یافته قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: طرح های راه سازی روستایی بنیاد برکت شامل راه اندازی راه، تعریض و بهسازی، ایمن سازی، رفع نقاط حادثه خیز و ایجاد ایل راه عشایری می شود.
معاون عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت تصریح کرد: در حالیکه ایجاد نهضت اشتغال زایی با هدف محرومیت زدایی، توسعه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور بعنوان رسالت و مأموریت اصلی بنیاد برکت تعیین شده است اما این بنیاد فعالیتهای گسترده ای را هم در حوزه های عمرانی و زیربنایی در این مناطق در دست اجرا دارد.
مهجوری در تشریح فعالیتهای عمرانی و زیربنایی این بنیاد عنوان کرد: ساخت ۵۳ هزار طرح عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، راه اندازی پل، راه سازی و آب رسانی را در دستور کار داریم که از این تعداد، ۳۵ هزار طرح تکمیل و به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: ۲۶ هزار میلیاردریال سهم بنیاد برکت برای ساخت و تکمیل ۵۳ هزار طرح عمرانی و زیربنایی تعهد شده است که تابحال بیشتر از ۱۷ هزار میلیاردریال آن پرداخت گردید.


منبع:

1400/06/10
11:35:27
0.0 /5
579
تگها: پزشكی
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی