آجاک - acak آینده پژوهی

مهلت ارسال مقاله به دومین همایش مطالعات روش تحقیق در علوم اجتماعی ایران

مهلت ارسال مقاله به دومین همایش مطالعات روش تحقیق در علوم اجتماعی ایران

آجاک: مهلت ارسال مقاله به دومین همایش ملی «مطالعات روش تحقیق در علوم اجتماعی ایران» تا 15 شهریورماه 1400 تمدید گردید.به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، این همایش ۱۸ آبان ماه امسال از طرف گروه مطالعات علم و فناوری و مطالعات ارتباطات و فضای مجازی موسسه‌ی مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می گردد.

هدف از برگزاری دومین همایش «مطالعات روش تحقیق در علوم اجتماعی ایران»، لطمه شناسی وضعیت روش های تحقیق در عرصه علوم اجتماعی کشور است. پرسش های اصلی همایش این است که روش های تحقیق در پژوهش ها، پایان نامه ها و آموزش دانشگاهی در علوم اجتماعی ایران در چه وضعیتی است؟ سنت های روشی چگونه مسائل اجتماعی ایران را خلق و سپس تبیین کرده اند؟ و روش تحقیق علوم اجتماعی در ایران با چه لطمه ها و چالش هایی مواجه است؟

بر این اساس در این همایش تلاش می شود محورهایی که جنبه های مختلف وضعیت روش و روش های پژوهش در علوم اجتماعی ایران را واکاوی و لطمه شناسی می کنند، بازخوانی و تحلیل شوند.

«تحلیل انتقادی نسبت به وضعیت روش پژوهش در ایران»، «نسبت روش تحقیق و ماهیت موضوع در تحقیقات و پایان نامه ها»، «مسئله آموزش روش تحقیق در آموزش عالی ایران»، «روش تحقیق در نظریه سازی و جایگاه نظریه در پژوهش های ایرانی»، «رویکردهای روشی در مطالعات دیجیتال؛ باتوجه به وضعیت دیجیتالیزه ایران و انتقاد بر چگونگی کاربردشان در پژوهش های ایرانی» و «روش های جدید پژوهش و مسئله خلاقیت به مثابه امکانی برای فهم جامعه ایران»؛ همچون محورهای مورد بررسی در این همایش است.

البته علاقه مندان می توانند در دیگر حوزه های نزدیک به این محورها هم مقالات خودرا به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.

بنابر اعلام روابط عمومی مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی؛ پژوهشگران تا ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۰ فرصت دارند، چکیده تفصیلی مقاله خودرا در ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کلمه و با ذکر منابع به آدرس پست الکترونیک همایش به آدرس Ravesh@iscs.ac.ir ارسال نمایند.منبع:

1400/05/26
21:01:07
0.0 /5
528
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی