آجاک - acak آینده پژوهی
با حضور معاون رییس جمهوری

2 مركز رشد در چهارمحال و بختیاری

2 مركز رشد در چهارمحال و بختیاری

آجاک: ایرنا- 2 مرکز رشد و نوآوری در شهرستان های بروجن و لردگان و یک کانون شکوفایی خلاقیت آموزشکده فنی پسران شهرکرد روز سه شنبه در آیینی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بطور همزمان راه اندازی شد تا مراکز رشد و نوآوری این استان به سه واحد افزایش یابد.رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در این آیین که همزمان با واگذاری زمین به شرکت های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری استان برگزار شد، گفت: پارک علم و فناوری فعالیت خودرا از سال ۹۲ در استان شروع کرد و هم اکنون دارای ۲۰۵ تیم فناور، دانش‎ بنیان، خلاق و مراکز رشد و نوآوری است که برای بیش از یک هزار نفر اشتغالزایی کرده است.

اسماعیل پیرعلی افزود: در زمان حاضر ۱۴۲ هسته فناور و شرکت دانش بنیان در استان فعال است که ۲۳۰ میلیارد تومان گردش مالی دارند و در سال قبل با وجود محدودیت های ناشی از کرونا ۵۰۰ هزار دلار صادرات به خود اختصاص دادند.

وی، تعداد شرکت های دانش‎ بنیان استان را ۴۰ شرکت اعلام نمود و اظهار داشت: همین طور سه مرکز رشد در دانشگاه های شهرکرد، علوم پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد فعال است.

رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری از توسعه فضاهای فیزیکی این نهاد طی سال های اخیر آگاهی داد و اضافه کرد: فضای فیزیکی پارک از پنج هزار و ۲۰۰ متر در سال ۹۴ به ۱۶ هزار مترمربع در سالجاری بالا رفته که ۷۰ درصد این واحدها تملیکی و ۳۰ درصد استیجاری است.

پیرعلی اشاره کرد: همین طور از این مقدار ۶ هزار مترمربع فضای کارگاهی است.

وی به طرح جامع پارک علم و فناوری استان نیز اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح در ۴.۳ هکتار و با زیربنای پنج هزار و ۱۵۰ مترمربع به وجود آمده است.

بر اساس این گزارش، فعالیت مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری تا سال ۱۳۹۸ منحصر در شهرستان شهرکرد بود که با گرفتن مجوزهای لازم از وزارت علوم تحقیقات و فناوری، مرکز رشد واحدهای فناور در شهرستان های بروجن و لردگان نیز شروع به فعالیت کرد.

این مراکز با ارائه خدمات فنی، تخصصی و تسهیلاتی پشتیبانی از تیم های فناور و نوآور جهت رسیدن به کسب و کارهای دانش بنیان پایدار را بعنوان رسالت خود تعریف کرده است.

مهمترین خدمات ارائه شده در این مرکز شامل امکانات دفتری و اداری، تسهیلات با تنفس بالا، خدمات آموزشی و مشاوره ای، خدمات راهبری و کوچینگ تخصصی کسب وکار و خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی است.

به گزارش آجاک به نقل از ایرنا، افتتاح مرکز نوآوری صنعتی شماره ۲ پارک علم و فناوری، بازدید از شرکت دانش بنیان آتیه سازان نگین فراز، بازدید از پیشرفت پروژه عمرانی پارک علم و فناوری، افتتاح ۳ مرکز نوآوری در شهرهای بروجن و لردگان و فنی و حرفه ای استان بصورت مجازی، بازدید از مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی، افتتاح مرکز نوآوری صنعتی شماره ۴ پارک علم و فناوری، بازدید از محصولات پژوهشکده جنین دام، افتتاح مرکز رشد سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و بازدید از مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد همچون برنامه های سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به شهرکرد است.

منبع:

1400/05/07
12:14:58
0.0 /5
582
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی