آجاک - acak آینده پژوهی
۲۴۹ كیلومتر با یك بار شارژ؛

ركورد پرواز با تاكسی هوایی برقی شكسته شد

ركورد پرواز با تاكسی هوایی برقی شكسته شد

به گزارش آجاک یک شرکت تجاری از ثبت رکورد پروازی جدیدی برای تاکسی هوایی برقی تولیدی خود اطلاع داد. این محصول با یک مرتبه شارژ توانسته مسیری ۲۴۹ کیلومتری را طی نماید.به گزارش آجاک به نقل از نیواطلس، تاکسی هوایی برقی تولیدی شرکت جابی این مسیر ۲۴۹ کیلومتری را طی مدت ۷۷ دقیقه طی کرده و برای صرفه جویی در مصرف انرژی فرآیند نشست و برخاست را به صورت عمودی انجام داده است.
هدایت این تاکسی هوایی از راه دور و توسط یکی از خلبانان ارشد این شرکت به نام جاستین پینز انجام شده است. پس از بلندشدن عمودی، بال های این هواپیما فعال شده و شش پره هم به کمک آن آمده است.
باتری این هواپیما از جنس باتری های لیتیومی است. کاتد این باتری از نوع ۸۱۱ ان ام سی و آند آن از جنس گرافیت است. انتظار می رود تاکسی هوایی مورد اشاره بتواند با باتری های مورد اشاره بیشتر از ۱۰ هزار بار پرواز عادی را انجام دهد.
شرکت جابی از چهار سال قبل فعالیت جدی خویش را برای تولید تاکسی های پرنده برقی شروع کرده و در سالهای اخیر برای ارتقای کیفیت و میزان شارژ باتری های این تاکسی ها تلاش زیادی کرده است. البته باید توجه داشت این پرواز بدون حضور سرنشین انجام شده و قطعا افزایش بار باعث کاهش مسافت طی شده خواهد شد. هنوز معلوم نیست استفاده تجاری از این محصول چه زمانی و با چه هزینه ای ممکن می شود.


منبع:

1400/05/06
23:00:36
0.0 /5
603
تگها: شركت , كیفیت
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی