آجاک - acak آینده پژوهی
در گفت و گو با آجاك؛

زالی: وضعیت كرونایی تهران تا آخر هفته آینده قرمز است

زالی: وضعیت كرونایی تهران تا آخر هفته آینده قرمز است

آجاک: فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اظهار داشت: هم اکنون در وضعیت قرمز کرونایی قرار داریم و پیشبینی من این است تا آخر هفته آینده همین شرایط را در تهران خواهیم داشت و بعید است به سمت تنزل شاخص ها حرکت نماییم.


علیرضا زالی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا با بیان این خبر اظهار داشت: بعید می دانم به سرعت، شاهد تغییر رنگ بندی کرونایی در تهران باشیم.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا تزریق واکسن کرونا می تواند رنگ بندی تهران را در چند روز آینده تغییر دهد؟ اظهار داشت: تزریق دُز اول واکسن، تغییر چندانی در فرآیند بیماری کرونا ایجاد نمی کند چون که موثرترین زمان اثربخشی هفته دوم پس از تزریق واکسن است، بنابراین این اقدام تأثیر آنی ندارد.
بیماران کرونایی تهران به مرز ۹ هزار نفر رسید
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران به روند بیماری کرونا در تهران اشاره نمود و اظهار داشت: برپایه آخرین آمار تهران (تا بامداد امروز) تعداد بیماران ما به ۸ هزار و ۹۰۰ نفر افزایش یافت که از این تعداد حدودا بیماران جدیدی که در ۲۴ ساعت گذشته به مراکز درمانی رجوع کردند حدود ۱ هزار و ۵۵۰ بیمار بوده است که ۱۸۰ نفر آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.
زالی بیان داشت: میزان ترخیص ما در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۹۰۰ بیمار بوده که در مقابل ورودی های جدید عقب هستیم و به عبارتی به تزار ما در این حوزه منفی است، اگر تعداد ترخیص شدگان از تعداد بستری ها پیشی بگیرد، شرایط مناسب تر و مطلوب تر خواهد بود.
گروه های سنی 50تا 60 سال بیشترین بستری های کرونایی تهران
وی اضافه کرد: هم اکنون بیشترین بستری ما را گروه های سنی ۵۰ تا ۶۰ سال یا به عبارتی گروه های غیر واکسینه می سازند.
به گزارش آجاک به نقل از ایرنا، ۱۷ مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا از جانب اورژانس به مجموع ظرفیت های افزوده شده که از این تعداد ۱۱ مرکز به صورت غیر خودرویی و ۶ مرکز هم به صورت خودرویی عرضه خدمات می دهند.
قبلا ۸۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در تهران فعال بود که با راه انداری ۱۷ مرکر جدید، تعداد این مراکز در تهران به ۹۷ مورد رسیده است.منبع:

1400/05/03
23:12:34
0.0 /5
635
تگها: آینده , خدمات
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی