آجاک - acak آینده پژوهی
دومین رساله مشترك دو دانشگاه تهران و والنسیا كه دفاع شد

ساخت و ارزیابی سیستم هوشمند برخط برش سر و تمیزكن شكم ماهی قزل آلا

ساخت و ارزیابی سیستم هوشمند برخط برش سر و تمیزكن شكم ماهی قزل آلا

آجاک: دومین دانشجوی دکترای مشترک دانشگاه های تهران و والنسیا از رساله خود با موضوع «طراحی، ساخت و ارزیابی سیستم هوشمند برخط برش سر و تمیزکن شکم ماهی قزل آلا» دفاع کرد.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، حسین آزرم دل، دانشجوی دکترای مشترک رشته طراحی ماشین های کشاورزی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و دانشگاه والنسیا از رساله خود تحت عنوان «طراحی، ساخت و ارزیابی سیستم هوشمند برخط برش سر و تمیز کن شکم ماهی قزل آلا» دفاع کرد.

این رساله، به راهنمایی دکتر سید سعید محتسبی، استاد پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و دکتر آلفردو روزادو، استاد دانشگاه والنسیا و مشاوره دکتر علی جعفری و دکتر حسین بهفر انجام شده است. لازم به ذکر است، بر طبق انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه های تهران و والنسیا، رساله مذکور به امضای مشترک بین دو دانشگاه رسیده و طی آن علاوه بر دریافت مدرک دکتری تخصصی در رشته مکانیک بیوسیستم از دانشگاه تهران، مدرک دکتری برق نیز از دانشگاه والنسیا با درجه عالی برای ایشان صادر گردیده است.
دکتر ولی اله محمدی، مشاور امور بین الملل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، درباره تفاهم نامه منعقده بین دانشگاه های تهران و والنسیا و نحوه گذراندن این دوره های مشترک دکتری اظهار داشت: با ابتکار این پردیس، در ابتدا یک قرارداد در قالب اراسموس با دانشگاه والنسیا منعقد شد، باید گفت هر چند که پردیس کشاورزی و منابع طبیعی مبتکر این طرح بود، ولی قرارداد بصورت کلی بین دانشگاه های تهران و والنسیا به امضا رسید. بعد از اعزام اولین دانشجو به دانشگاه والنسیا با مذاکرات و توافق های صورت گرفته دو جانبه، توانستیم این قرارداد را به تفاهم نامه دکتری مشترک تبدیل نماییم.

وی اضافه کرد: تا حالا دو دانشجو بر طبق این تفاهم نامه از رساله خود دفاع کرده اند و موفق به کسب این مدرک شده اند. اکنون نیز دانشجویی از دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده های فنی در قالب طرح اراسموس درحال گذراندن دوره های خود است و پیگیر آن هستیم تا قرارداد این دانشجو را به قرارداد دکتری مشترک تبدیل نماییم که اگر این اتفاق بیفتد، سومین دانش آموخته برمبنای تفاهم نامه منعقده بین دو دانشگاه موفق به دریافت این مدرک خواهد شد.

دکتر محمدی با اعلان اینکه در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، نگاه ما دانشگاهی و حتی ملی است، اشاره کرد: بنابراین، اگر فرصتی ایجاد شود نه فقط دانشجویان و استادان پردیس کشاورزی می توانند از آن استفاده کنند، بلکه تلاش خواهیم کرد تا این امکان در اختیار دانشکده های دیگر هم قرار داده شود، یعنی بر طبق این تفاهم نامه دیگر نیازی نیست تا سایر دانشکده ها بخواهند بصورت انفرادی با دانشگاه والنسیا قرارداد منعقد کنند، فقط برای هر دانشجویی یکسری فرم هایی مربوط به دوره دکتری مشترک است که باید بین دانشگاه والنسیا و دانشکده امضا شود.
مشاور بین الملل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران اشاره کرد: دانشجویانی که از این امکان استفاده می نمایند، درس های خودرا در دانشگاه تهران گذرانده اند و در دانشگاه والنسیا طی درخواست و ثبت نام درس های محدودی را گرفتن خواهند کرد. لازم به ذکر است که رساله این دانشجویان بصورت مشترک بین دو دانشگاه تعریف می شود. همین طور جلسات دفاع نیز هم اکنون بصورت آنلاین و با حضور استادان راهنمای دانشگاه های تهران و والنسیا برگزار می گردد که در نهایت دانشجو موفق به گرفتن مدرک از هر دو دانشگاه خواهد شد. غیر از این مورد ما با دانشگاه های فرانسه هم در سالهای اخیر چنین دوره هایی را برگزار کرده ایم و پیگیر آن هستیم تا بتوانیم با سایر دانشگاه های دنیا نیز امکان این همکاری را فراهم نماییم.
به نقل از دانشگاه تهران، قبل از این آیدا خرم نژاد بعنوان اولین دانشجوی مشترک دانشگاه های تهران و والنسیا از رساله خود تحت عنوان «تنوع ساختار و عملکرد برخی توکسین های باکتری روی سلول های جانوری، گیاهی و میکروبی»، در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دفاع کرده و موفق به کسب این مدرک شده است.
منبع:

1400/05/03
14:40:32
0.0 /5
809
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی