آجاک - acak آینده پژوهی
وزارت علوم منتشر كرد

نتایج ارزیابی و رتبه بندی نشریات علمی در سال 1399

نتایج ارزیابی و رتبه بندی نشریات علمی در سال 1399

آجاک: نتایج ارزیابی و رتبه بندی سال 1399 نشریات علمی توسط دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم اعلام گردید.به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، بررسی آمار اعلام شده از طرف دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی نشان میدهد که تعداد نشریات ارزشیابی شده در سال ۱۳۹۹، یک هزار و ۱۲۶ مورد بوده که میزان آن نسبت به سال ۱۳۹۸، ۱۱۹ مورد کاهش داشته است.

تعداد نشریات دارای رتبه «بین المللی» از ۷۷ نشریه در سال ۱۳۹۸ به ۹۰ نشریه در سال ۱۳۹۹ رسیده است. همین طور تعداد نشریات دارای رتبه «الف» از ۱۱۱ نشریه در سال ۱۳۹۸ به ۵۱ نشریه در سال ۱۳۹۹ کاهش یافته است. تعداد نشریات دارای رتبه «ب» از ۸۹۱ مورد در سال ۱۳۹۸ به ۸۷۰ مورد در سال ۱۳۹۹ رسیده است. همین طور ۱۱۱ نشریه در سال ۱۳۹۹ بعنوان نشریات دارای رتبه «ج» اعلام شده اند که تعداد آنها نسبت به سال ۱۳۹۸، ۳۲ مورد کاهش داشته است. تعداد نشریات دارای رتبه «د» به چهار مورد در سال ۱۳۹۹ رسیده که میزان آن نسبت به سال ۱۳۹۸، ۱۹ مورد کاهش داشته است.بر اساس این رتبه بندی، هشت درصد از نشریات ارزیابی شده رتبه «بین المللی»، ۴.۵ درصد رتبه «الف»، ۷۷ درصد رتبه «ب»، ۱۰ درصد رتبه «ج» و ۰.۳ درصد رتبه «د» را کسب کرده اند.بنابر اعلام دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی، معاونان پژوهشی دانشگاه ها، سردبیران و مدیران مسئول نشریات علمی، تا تاریخ ۲۶ مرداد سال جاری می توانند درخواست خود نسبت به بازنگری شیوه ارزشیابی نشریات را در سامانه پرتال نشریات علمی ثبت کنند.

شیوه نامه ارزیابی و رتبه بندی نشریات علمی، شهریور ماه سال ۱۳۹۸ بمنظور ارتقای کیفی نشریات علمی، ابلاغ گردیده است و صاحب امتیازان یا مدیران مسئول نشریات علمی هرساله با مراجعه به وبگاه کمیسیون نشریات علمی، نسبت به تکمیل فرم فاکتورهای ارزیابی نشریات اقدام می کنند و کمیسیون نشریات علمی نیز با بررسی موارد، نتیجه ارزیابی را اطلاع رسانی می کند.

اعلام نتایج ارزیابی و رتبه بندی ۱۳۹۹ نشریات علمی

علاقمندان می توانند برای دسترسی به فهرست این نشریات بوسیله لینک اقدام نمایند.

منبع:

1400/04/31
14:27:02
0.0 /5
622
تگها: پژوهش
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی