آجاک - acak آینده پژوهی
رییس پارك علم و فناوری فارس:

فرصت های متقابل خوبی برای شركتهای دانش بنیان و صنایع فارس فراهم است

فرصت های متقابل خوبی برای شركتهای دانش بنیان و صنایع فارس فراهم است

به گزارش آجاک رئیس پارک علم و فناوری فارس اظهار داشت: سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به شیراز فرصت خوبی را برای شرکتهای دانش بنیان همینطور صنایع فارس فراهم نمود تا بتوانند همکاری و نیازهای متقابل یکدیگر را ساماندهی کنند.


امین رضا ذوالقدر روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: خیلی از نیازهای حوزه صنایع که در گذشته به صورت واردات انجام می شد، امروزه توسط جوانانی که در شرکتهای دانش بنیان مشغول به فعالیت هستند رفع می شود. هم اکنون نیروهای جوانی که فارغ التحصیل دانشگاه هستند در بخش های مختلف اکوسیستم و به صورت خاص در پارک علم و فناوری استان فارس فعالیت می نمایند.
رئیس پارک علم و فناوری فارس اظهار داشت: با عنایت به فرهنگ سازی های خوبی که در این حوزه انجام گرفته است، اعتماد قابل توجهی نسبت به فعالیت شرکتهای دانش بنیان بوجود آمده و این باور در بین مدیران صنایع و دیگر مسئولین شکل گرفته که محصولات و صنایع مورد نیاز ما می تواند توسط جوانان کشور تولید شود.
وی بیان داشت: البته ما هنوز در ابتدای این راه هستیم و نیاز است که این اعتماد افزایش پیدا کند تا با تعامل و همکاری بخش های مختلف بتوانیم به توفیقات بیشتری دست پیدا نماییم.
ذوالقدر اظهار داشت: ما به فرهنگ سازی بیشتری در زمینه استفاده از محصولات داخلی و اعتماد به جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی که در چارچوب شرکتهای دانش بنیان و فناور مشغول به فعالیت هستند، نیاز داریم تا شاهد اتفاقات بهتری در این حوزه باشیم.
رئیس پارک علم و فناوری فارس بیان نمود: دولت ها باید زیرساخت ها را فراهم نمایند و امکانات اولیه را در اختیار جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی قرار بدهند تا جوانان بتوانند ایده و پتانسیل های علمی خویش را اجرالیی کنند بدون تردید جوانان توانمند و با استعداد استان فارس با حمایت های اولیه می توانند به تدریج رشد پیدا کنند و مستقل شوند.
ذوالقدر اظهار داشت: سفر ۲۲ تیرماه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به شیراز دستاوردهای بسیار خوبی برای استان فارس به همراه داشت و شرایط مطلوبی را برای حل مشکلات خیلی از اجزای اکوسیستم دانش بنیان استان مهیا کرد.
وی اضافه کرد: در این سفر از شرکتهای دانش بنیان و واحدهای فناور مستقر در استان فارس بازدید شد و مشکلات خیلی از اجزای اکوسیستم دانش بنیان فارس از نظر تأمین منابع مالی مورد توجه قرار گرفت و میتوان گفت این سفر موجبات توسعه شرکتهای دانش بنیان در بخش های مختلف دانشگاهی و صنایع استان را فراهم نمود.
ذوالقدر افزود: در این بازدیدها شرکتهای دانش بنیان مشکلات خویش را مطرح نمودند و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری قول داد که حمایت های قابل توجهی از اکوسیستم دانش بنیان استان فارس همچون پارک علم و فناوری این استان، مرکز پردیس شهید فهمیده، خانه خلاق و مرکز نوآوری دانشگاه شیراز، دانشگاه صنعتی و دانشگاه علوم پزشکی داشته باشد.
وی افزود: وقتی که ویترین عرضه محصولات و خدمات دانش بنیان در کشور و به تبع آن در استان فارس شکل بگیرد این ویترین می تواند تمام بخش های استان را تحت تاثیر قرار دهد.
ذوالقدر بیان داشت: شرکتهای دانش بنیان و واحدهای فناور محور و استارت آپی علاوه بر ایجاد اشتغالزایی می توانند خیلی از مسائل و مشکلاتی که در گذشته چاره ای برای آنها وجود نداشت را با نوآوری رفع کنند.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری سه شنبه ۲۲ تیرماه ۱۴۰۰ در سفری یک روزه به استان فارس مراکز نوآوری در دانشگاه های صنعتی شیراز و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی فارس را افتتاح و از دستاوردهای فناورانه در کارخانه نوآوری و پردیس های فناوری در شیراز بازدید کرد.
همچنین خط تولید هشت قطعه فناورانه و بردهای الکترونیک مورد استفاده در صنعت خودرو با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در استان فارس راه اندازی شد.
ستاری در مسافرت به استان فارس همینطور به دانشگاه شیراز رفت و مرکز نوآوری و خلاق فناوری های نرم تخصصی علوم انسانی افتتاح شد.
این مرکز اولین مکان تخصصی این حوزه در جنوب کشور است.منبع:

1400/04/26
21:29:24
0.0 /5
672
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی