آجاک - acak آینده پژوهی
معاونت تحقیقات وزارت بهداشت:

اغلب مراكز تحقیقاتی مقاله محور شده اند

اغلب مراكز تحقیقاتی مقاله محور شده اند

به گزارش آجاک دکتر فرید نجفی با اشاره به اینکه هم اکنون مراکز تحقیقاتی مسیر درستی را نمی روند و به جز تعدادی اغلب مقاله محور شده اند، اظهار داشت: با عرضه برخی برنامه ها میتوان قطار مراکز تحقیقاتی را به ریل برگرداند.به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر فرید نجفی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در نشست عرضه گزارش از روند پیشرفت برنامه تسهیل و تقویت مشارکت مراکز تحقیقاتی همکار و سازمان های کارفرمایی با تکیه بر دستیابی به اهداف سند چشم انداز و نقشه جامع علمی کشور در حوزه سلامت اظهار داشت: برنامه تسهیل و تقویت مشارکت مراکز تحقیقاتی همکار و سازمان های کارفرمایی اقدام رو به جلویی است که اگر به درستی تدوین و پیاده سازی شود بر عملکرد مثبت مراکز تحقیقاتی کشور تأثیر می گذارد و نتایج آن در سطح کشور قابل رویت خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون مراکز تحقیقاتی مسیر درستی را نمی روند و در این حوزه طرحی عرضه شده است، اظهار داشت: پیشبینی می شود سال نخست اجرای طرح با دشواری هایی همراه باشد، کسی هم انتظار بی عیب و نقص بودن ندارد ولی بدون تردید با گذر زمان و تلاش و ممارست همه بازیگران عرصه مشکلات، مشخص و رفع خواهد شد و بعد از آن کارها طبق روال پیش می رود.

به دنبال نامه نگاری های انجام شده با سازمان ها و نهادهای مختلف جهت عرضه طرح ها و سوالات پژوهشی آنها تابحال سازمان غذا و دارو، سازمان حفاظت از محیط زیست، معاونت بهداشت وزارت بهداشت، ناجا، آموزش و پرورش، ستادمبارزه با مواد مخدر، سازمان پزشکی قانونی، شهرداری تهران و وزارت نیرو موضوعات پژوهشی خویش را ارسال کرده اند. موضوعات دسته بندی شده و بر مبنای حوزه تحقیقاتی طرح شده به مراکزی که سابقه فعالیت در آن حوزه را داشته و توان مطالعاتی مرتبط را دارد ارجاع می شود.

پس از انعقاد قرارداد همکاری میان سازمان مربوطه و مرکز تحقیقاتی معرفی شده، محققان می توانند فعالیت خویش را به صورت رسمی تحت نظارت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت شروع کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت؛ گام بعدی در اجرای برنامه تسهیل و تقویت مشارکت مراکز تحقیقاتی همکار و سازمان های کارفرمایی تشکیل اتاق فکر است که بزودی برگزار می شود.

منبع:

1400/04/21
18:38:04
0.0 /5
723
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی