آجاک - acak آینده پژوهی

چاپ مقاله پژوهشگر فیزیك كوانتومی در انتشارات Nature

چاپ مقاله پژوهشگر فیزیك كوانتومی در انتشارات Nature

مقاله دکتر سروش حاصلی، عضو هیئت علمی گروه فیزیک دانشکده محیط زیست دانشگاه صنعتی ارومیه، در مجله Scientific Reports از انتشارات Nature به چاپ رسید.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، در این مقاله با عنوان «Multipartite uncertainty relation with quantum memory» رابطه عدم قطعیت چند گانه در حضور حافظه کوانتومی، رابطه عدم قطعیت، یک رابطه بنیادی در فیزیک کوانتمی است که توسط هایزنبرگ عرضه شد.
بر طبق این رابطه نمی توان مکان و تکانه یک ذره را همزمان با دقت دلخواه اندازه گیری نمود. بعد از آن، روابط مختلفی برای عدم قطعیت اندازه گیری یک ذره ارائه شد. همچنین، در سالهای اخیر روابط گوناگونی برای عدم قطعیت اندازه گیری دو و سه ذره توسط برخی محققین عرضه شده است.
در این مقاله برای نخستین بار، یک رابطه ی عدم قطعیت جدید برای سیستم های چند ذره ای در حضور حافظه ی کوانتومی معرفی شده است. این رابطه ی جدید می تواند نقش اساسی و مهم در نظریه ی اطلاعات کوانتومی ایفا کند.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، مجله Scientific Reports از انتشارات Nature، در پنج سال گذشته با ضریب تاثیر ۴ تا ۵.۵، در رسته مقالات Q ۱ در پایگاه های استنادی JCR و SJR قرار گرفته است. علاقمندان می توانند از راه لینک زیر به این مقاله دسترسی پیدا کنند:
http: //www.nature.com/articles/s41598-02193044-8
منبع:

1400/04/13
12:11:42
0.0 /5
698
تگها: پژوهش , سیستم
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی